Sopron parádé a diákolimpián: 1. Hunyadi, 2. Lackner

2011.06.05

010/2011. tanévi KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ IV. korcsoport Debrecen 2011. június 03-05.

A Diákolimpia Döntőjének sorozatmérkőzéseit az általunk már jól ismert Hunyadi iskola csapata ellen játszottuk, mivel a technikai értekezleten a Kecskeméti iskola csapatának edzője nem egyezett bele, hogy külön csoportba kerüljön a két soproni iskola. Így sajnos az erősebb csoportba kerültünk.

1.csoportmérkőzés
Sopron Hunyadi – Sopron Lackner 67 – 25

Pontdobók: Karácsony Tünde 9, Bellér Alexandra 6, Weninger Virág 4, Fekete Bettina 4, Forrás Anna 2.

Galavics Edina: Ezt a mérkőzést bemelegítésnek szántuk, nem akartuk, hogy a játékosaink elfáradjanak. Tudtuk, hogy nekünk nem ezt a csapatot kell most megvernünk a jó eredmény eléréséhez!

2.csoportmérkőzés

Nyíregyháza – Sopron Lackner 61-81

Pontdobók: Karácsony Tünde 32, Weninger Virág 30, Fekete Bettina 8, Bakó Patrícia 7, Bellér Alexandra 2, Pánczél Blanka 2

Galavics Edina: Az első félidőben jól tartotta magát a Nyíregyháza csapata, de letámadásunkkal a második félidőben szépen felőröltük az ellenfelet. Fizikai fölényünk győzedelmeskedett.

3. csoportmérkőzés

Sopron Lackner – Kecskemét Bányai 68 -63

Pontdobók: Weninger Virág 24, Karácsony Tünde 13, Bakó Patrícia 12, Gyulai Dóra 8, Fekete Bettina 7, Forrás Anna 2, Bellér Alexandra 2.

Galavics Edina: A Kecskemét csapatának edzője, tudta hogy mivel nehezítheti meg a mi fiatal csapatunknak a dolgát. Zóna védekezésükkel nehézzé tették számunkra ezt a mérkőzést, ráadásul az asztalszemélyzet hibájából a csapatunk egyik legjobbja (Karácsony Tünde) a második félidőt a padon töltötte, abban a tudatban hogy kipontozódott. Így már a legnehezebb pillanatokban az 1996-os születésű lányok ellen 1999-es születésű játékosokat kellett bevetnünk. A mérkőzésen döntött a szív és az akarat!!! Gratulálok a lányoknak! Ezzel a mérkőzéssel már a kitűzött célt teljesítettük, a legjobb négy közé kerültünk!

Keresztjáték, a döntőbe kerülésért a másik csoport 1. helyezettje ellen.

Sopron Lackner – Nagykanizsa Hevesi 78 – 77

Pontdobók: Weninger 23, Karácsony Tünde 15, Bakó Patrícia 15, Gyulai Dóra 8, Bencze Zsófia 6, Fekete Bettina 5, Bellér Alexandra 4, Pánczél Blanka 2,

Galavics Edina: Igazán CSAPAT – ként játszottunk ezen a mérkőzésen! Nagyot küzdöttünk! Megérdemelten jutottunk a döntőbe, és vertük meg a nálunk idősebb és rutinosabb ellenfelet.
Ezzel a győzelemmel Óriási eredményt ért el ez a fiatal csapat!

DÖNTŐ!!!

A mérkőzés egy közös SOPRON kiáltással vette kezdetét!

Sopron Lackner – Sopron Hunyadi 24 – 68

Pontdobók: Karácsony Tünde 6, Bencze Zsófia 6, Weninger Virág 4, Bellér – Fekete – Gyulai – Jakubovics 2.

Galavics Edina: Csapatunk kissé elfáradt a szoros mérkőzések miatt, így a Hunyadi Iskola letámadása ellen már fejben nem voltunk a helyzet magaslatán.