2017.03.27

2017. március 25-26. U13 Tini középdöntő Sopron

IMG_2624

2017.03.25. szombat 12.45

Soproni Darazsak Akadémia /A – Kiss Lenke KS 95 – 64 (16-22, 30-15, 24-2, 25-25)
SDA pontjai: TARR SÁRA 17, PFEIFFER VIRÁG 16, BERKI GEORGINA 15, Gyöngyösi Janka 13, GOTTSCHLING HELGA 13, Németh Boglárka 5, Deák Kíra 5, Kovács Léna 5, Dely Bianka 4, Ács Luca 2, Orbán Nikolett -, Kovács Barbara –

Galavics Edina (edző): „Nagyon nagy volt a tét ezen a hét végén, hiszen a 4 csapatból 2 csapat kaphatja meg a lehetőséget, hogy az ország legjobb 8 csapata közt szerepelhessen április végén az Országos Döntőn. Első ellenfelünket nem ismertük még, de azt tudtuk, hogy mindegyik csapat megtesz mindent annak érdekében, hogy kivívja a továbbjutást!
Az első kosarat ugyan mi dobtuk egy nagyon szép akcióból, és a 4. percig fej-fej mellett haladtunk, majd egy 2 peres rövidzárlat következett, ami alatt pontot nem sikerült dobnunk, csak kapnunk. A 7. perc végén már 10 ponttal vezetett az ellenfél, de az időkérés után sikerült rendezni a sorokat és így mínusz 6 ponttal zártuk az első negyedet!
A második negyedben nagyon jól sikerült kezdeni, a 2. percben már egyenlő eredményt mutatott a tábla, és innen fokozatosan javult a játékunk! A félidőt már 9 pontos előnnyel zártuk. A 2. félidő elején egy nagyobb fokozatra kapcsoltunk, amit sikerült a mérkőzés végéig tartanunk és így 31 pontos győzelmet arattunk a nagyon szimpatikusan küzdő Kiss Lenke Ks csapata ellen. A mérkőzésen voltak kimagasló egyéni teljesítmények, de a csapat minden tagja dicséretet érdemel, hiszen mindenki hozzátette a maga feladatát és így tudtunk ilyen szép eredményt elérni. Igazi CSAPAT munka volt!”

IMG_2839

2017.03.25. szombat 18.45

Soproni Darazsak Akadémia /A – Pécsi VSK 62 – 41 ( 16-11, 12-8, 19-10, 15-12)
SDA pontjai: BERKI GEORGINA 18, Kovács Léna 11, PFEIFFER VIRÁG 10, TARR SÁRA 8, GOTTSCHLING HELGA 6, Gyöngyösi Janka 4, Dely Bianka 3, DEÁK KÍRA 2, Kovács Barbara -, Németh Boglárka -, Balogh Tímea -, Ács Luca –

Galavics Edina (edző): A pécsi lányokat nagyon jól ismerjük, hiszen az alapszakaszban már 2x is találkoztunk, és mivel a két egyesület nagyon jó kapcsolatban van, már U11-ben és U12–ben is sok barátságos mérkőzést játszottunk. Ez a forduló azonban nem a barátságról szólt! Mindkét csapat nagyon nagyot küzdött az első perctől kezdve a mérkőzés lefújásának pillanatáig! Egy nagyon jó szerkezetű, tehetséges játékosokból álló pécsi csapatot sikerült legyőznünk. A győzelemben ismét benne volt a csapat minden tagja pont úgy, mint a kora délutáni nagyon fontos mérkőzésen. Sikerült minden negyedben több pontot dobnunk ellenfelünknél, végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést, a jó védekezés mellé még a lepattanó labdák megszerzésében is javultunk, így alakult ki a 21 pontos különbség a mérkőzés végére. Ezzel a két győzelemmel már tudtuk, hogy ott vagyunk az ORSZÁGOS DÖNTŐBEN! 🙂
BRAVÓ LÁNYOK! MINDENKINEK GRATULÁLOK! 🙂 🙂 🙂 ”

2017.03.26. vasárnap 11.15

Csata DSE – Soproni Darazsak Akadémia/A 86-39 ( 25-2, 20-15, 21-13, 20-9)
SDA pontjai: PFEIFFER VIRÁG 15, Tarr Sára 4, Dely Bianka 4, Kovács Léna 4, Deák Kíra 4, Berki Georgina 2, Gyöngyösi Janka 2, Gottschling Helga 2, Balogh Tímea -, Orbán Nikolett -, Németh Boglárka -, Ács Luca -.

Galavics Edina (edző): „Egyik szemem sír, a másik nevet! Boldog vagyok, hogy szombaton ilyen jól teljesítettünk, de hiányérzetem van, és szomorú vagyok, hogy ilyen könnyen megadtuk magunkat, és nem volt tartásunk az utolsó mérkőzésen. Ha csak a felét megoldottuk volna a megbeszélteknek, akkor egy nagyon jó mérkőzést játszhattunk volna a Csata ellen is! Köszönjük a szülőknek a hétvégi szurkolást!”