U13 IYT – Horvát arany, csapatunk az 5. helyen zárt

2017.04.02

Az U13-as nemzetközi tornánk záró napja a helyezésekről döntött.

DSC_1400

A korai délelőtti mérkőzésen kiegyenlített első félidő után a Kassa nagyobb sebességre kapcsolt, és a harmadik 10 percben eldöntötte a találkozót, megszerezve ezzel a 7. helyet a lengyel Poznan előtt.

Az 5. helyért a két magyar csapat indult csatába. Akadémiánk fiataljai ezúttal is jó teljesítményt nyújtottak, így az U13-as Középdöntő után, ezen a tornán is megelőzték a szintén jól küzdő pécsi lányokat. Csapatunk legjobbja ezúttal Gyöngyösi Janka volt.

Az orosz Gloria Moszkva és a szlovén Celje mérkőzésén már érem volt a tét. Utóbbiak esélyt sem hagytak riválisuknak, és a 30 pontos Srot vezérletével könnyedén szerezték meg a bronzérmet.

A döntőt a két veretlen, a Zágráb Válogatott és az UNI Girona vívta. A spanyolok kezdték jobban az aranycsatát, de a második negyedtől átvették az irányítást a fizikailag erősebb felépítésű horvátok és fokozatosan növelték előnyüket. A 61-49-es siker torna győzelmet ért számukra.

7. helyért / for 7th place

MUKS POZNAN – YOUNG ANGELS KOSICE 30-45 (11-12, 9-10, 2-17, 8-6) Stat (PDF) Online Stat
B.s.: Walczak 15/3, Malchrowicz 8; Erdélyiová 11, Mihaliková 11, Kyselová 10

5. helyért / for 5th place

PVSK – SOPRONI DARAZSAK AKADÉMIA 41-61 (13-16, 7-17, 13-15, 9-13) Stat (PDF) Online Stat
B.s.: Pálfi V. 13/3, Kropp 9; Gyöngyösi J. 14, Pfeiffer 10, Németh B. 8, Berki G. 8

3. helyért / for 3rd place

SBC GLORIA – ŽKK ATHLETE CELJE 45-74 (13-24, 10-20, 11-19, 11-11) Stat (PDF) Online Stat
B.s.: Savostenok 15, Pavlovic 14; Srot 30/6, Cater 14/6, Dolinsek 14/3

Döntő / Final

SELECTION OF ZAGREB – UNI GIRONA 61-49 (13-16, 22-16, 16-8, 10-9) Stat (PDF) Online Stat
B.s.: Zaja 25, Tikvicki 10; Marti S. 12, Marti So. 11