Kijárt már nekik a győzelem!

2017.04.14

U14-es torna, Velence – 2017.04.14.

velenceteam

Selezione Friuli VG – Soproni Darazsak Akadémia 56-51 ( 8-15, 16-16, 13-13, 19-8)
SDA pontjai: Pfeiffer Virág 13/3, Gyöngyösi Janka 10, Deák Kíra 8, Tarr Sára 8, Kovács Léna 7, Berki Georgina 3, Németh Boglárka 2, Dely Bianka -, Rad Schiwa -, Orbán Nikolett -, Kovács Barbara -, Balogh Tímea –

Galavics Edina (edző): „Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, és az első félidő végére meg is tudtuk tartani az előnyünket. A második félidő elején -7–tel kezdtük a találkozót, és ez kicsit összenyomta a csapatot. A negyed végére sikerült javítanunk, így még a 3. negyedet is előnnyel zártuk. A 4. negyedben sok hibával játszottunk, kapkodtunk, és nem játszottunk helyzetig. Amin nem csodálkozom, hiszen a 4. negyed felétől zónázott ellenfelünk, amit még nem igazán tudunk megoldani, hiszen a hazai bajnokságban korosztályilag még nem alkalmazzunk ezt a taktikai elemet. Szerintem jó mérkőzést játszottunk ismét, a küzdelem most is a helyén volt! Szintén egy olyan mérkőzésen vagyunk túl, amit majd a későbbiekben tudunk kamatoztatni! Minden játékosnak a mérkőzés lefújásának pillanatáig kell koncentrálni, illetve kell, hogy tartásunk legyen a végsőkig!”

2naphotel

BSK Riga U14 – Soproni Darazsak Akadémia U13 38–50 ( 8-11, 10-12, 12-18, 8-9)

SDA pontjai: Tarr Sára 18/6, Pfeiffer Virág 17, Kovács Léna 6, Deák Kíra 2, Dely Bianka 2, Németh Boglárka 2, Kovács Barbara 1, Rad Schiwa 1, Berki Georgina 1, Gyöngyösi Janka -, Orbán Nikolett -, Balogh Tímea –

Galavics Edina (edző): Nagyon érett már nekünk ez a győzelem, mindhárom mérkőzésünkön nagyot küzdöttünk, most végre sikerült nyernünk! Technikailag magasabb színvonalon voltunk ellenfelünknél is, és a két tizenéves játékvezetőnél is. Örülök, hogy ismét jól tudtunk alkalmazkodni a körülményekhez, és most tényleg a végsőkig küzdöttünk. Tarr Sára és Pfeiffer Virág védekezésben és támadásban is extra teljesítményt nyújtott, a többiek is jól dolgoztak a védekezésben, sajnos a támadásban maradandót most nem tudtak nyújtani. Gratulálok a győzelemhez!