A harmadik negyedben dőlt el

2020.03.09

Egy játékrésznyi kihagyás megpecsételte a Sportdarázs sorsát a felnőtt amatőr bajnokságban.

2020.03.08. Női Amatőr Bajnokság, Piros csoport

Sportdarázs – ELTE-BEAC Újbuda 47-72 (13-19, 15-13, 4-26, 15-14)
Sportdarázs: Varga A. 18/3, Dömötör P. 8/3, Szeli K. 6, Bakó P. 5/3, Varga K. 6, Cser Zs. 4, Kocsis F. -, Schöll P. -, Úr B. –

Jól kezdte a mérkőzést csapatunk, már a tíz pontos különbséget is ostromolták, amikor magára talált a BEAC, és már a játékrész végére átvette a vezetést (13-19). A második etapban közelítettünk, úgy tűnt, hogy egy szoros meccset tudunk játszani (28-32), a szünet után azonban nem találtuk a ritmust, kilenc percen keresztül nem szereztünk pontot, és az egész negyedben egy mezőnykosárig jutottunk (32-58). Itt el is dőlt a találkozó, az utolsó tíz percben már csak tartotta az előnyét a vendég csapat (47-72).

Hollós Dániel (edző, Sportdarázs): Egy negyedet leszámítva jó mérkőzést játszottunk. A harmadik játékrészben képtelenek voltunk kosarat szerezni, és a védekezésünk sem volt kellően agresszív. Számunkra a következő hazai mérkőzés lesz a legfontosabb, addigra rendeznünk kell a sorainkat.

Vajda Anna (edző, BEAC): Szeretnék gratulálni a Sopron kupagyőzelméhez, két játékos is itt volt a mai meccsen abból a keretből. Örülök, hogy mindenki pályára tudott lépni, tudtunk gyakorolni, és jó volt látni, hogy a fiatalok is meg tudták állni a helyüket a pályán.