Az első félidőben eldőlt

2022.03.06

A Sportdarázs-SMAFC villámrajtot vett a Piros csoport vasárnapi mérkőzésén, ahol már a félidőre tetemes előnyt harcoltak ki a lányok a Kanizsai Vadmacskák ellen, és végül sima győzelmet arattak.

Az első néhány percben még tartották a lépést a vendégek, 4-2 után azonban egy 10-2-es futással két számjegyűre növelték az előnyüket a lányok, amelyet a második etapban még magabiztosabbá tettek, köszönhetően az ellenállhatatlan támadójátéknak, és a parádés védekezésnek (20. perc 51-17). A fordulás után sem hagyott alább a lendület, így végül kiütéses győzelmet ünnepelhetett Giustino Altobelli együttese (40. perc 97-32).

2022. 03. 06. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – Kanizsai Vadmacskák SE 97-32 (20-9, 31-8, 16-4, 30-11)
Sportdarázs-SMAFC: Molnárová L. 20, Pfeiffer V. 18/3, Bakó P. 17, Erdélyiová A. 14, Gombkötő L. 7/3, Karácsony T. 7, Németh B. 6, Szomszéd Cs. 4, Bognár D. 4, Török K. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Ma könnyű mérkőzést játszottunk, amely jó lehetőség volt a lányoknak, hogy kipróbáljunk különböző figurákat leindításokból, tranzíciós védekezésből. Nem voltunk könnyű helyzetben, hiszen az U18-as csapat tegnap nehéz mérkőzést játszott, azonban bár nem vagyunk száz százalékosak, jó állapotban vagyunk. Nem tudom, hogy azért volt-e könnyű mérkőzés, mert mi azt akartuk, hogy könnyű legyen, de negyven percen keresztül küzdöttünk, ezért gratulálok a lányoknak!

Zsámár Krisztián (edző, Kanizsai Vadmacskák SE): Gratulálok a Sopronnak! Ma a sebességben volt nagyon nagy különbség, ezért sok könnyű kosarat kaptunk, örömteli azonban, hogy a lepattanó harcot sikerült megnyernünk. Nagyon rossz volt a dobó százalékunk, és rengeteg az eladott labdánk, így pedig nem tudtunk mérkőzésben maradni.