Bronzérem Milánóból!

2009.04.30

Milánó 2009.A tavalyi év után ismét meghívást kaptunk a Milánó melletti Rho és Vittuone városok által szervezett nemzetközi kosárlabda tornára, ahonnan ezúttal is bronzéremmel tértünk haza.

Ahogy azt a vezetõedzõ, Juray Balázs elmondta, tornán fiatalabb átlagéletkorú, vegyes csapattal szerepeltünk, és egyre javuló játékkal szereztük meg a 3. helyet. Az elõdöntõben nem volt esélyünk a jó erõkbõl álló, tavalyi gyõztes lett Riga együttesével szemben, a bronzéremért vívott találkozón azonban legjobbunkat nyújtva gyõztük le a szlovén Ljubljana csapatát.

A mérkõzések mellett több program is színesítette a mindennapokat, így csapatunk belekóstolhatott egy Inter-Lazio olasz bajnoki labdarúgó mérkõzés hangulatába is.

3.helyért
Soproni Darazsak-Ljubljana 66-48 (24-11,11-19,18-9,13-9)
LD: Licskai 21, Turner 16/3, Böröndy 13,Hoffer 6, Doncsecs 6, Gusztafik 4.
Juray: A torna legjobb játékával nagyon küzdős mérkőzésen, megérdemelten hoztuk el a 3.helyért járó trófeát. A mérkőzés végig kiélezett küzdelmet hozott, főleg a két játékvezető által, mely teljesen szétzilálta a játékunkat a felidő végére, a 2. félidőben pedig nagyon okos irányítói játékkal, egy emberként küzdve, csapatként sikerült megnyernünk a szélmalomharcot.
Ezt a győzelmet szánjuk Édesanyáinknak anyáknapjára ajandékként!
Hajrá Darazsak!

2009-05-03

Döntőért:

Riga-Soproni Darazsak 80-50 (24-9,21-15,17-13,18-13)
LD: Licskai 25, Turner 8/3, Böröndy 6/6, Hoffer 5, Gusztafik 5. Gosi 1.
Reális eredmény született! Lényeg, hogy megtettünk mindent a klubbért a győzelemért, így a vereség is elfogadható.

Soproni Darazsak-Azzurra VCO 105-58 ( 32-8,31-15,20-15,23-20)
LD: Borondy 11, Licskai 12, Doncsecs 8, Hoffer 18, Gusztafik 10, Turner 16,Hegedus 6, Nemeth 8, Gosi 2, Vas 10, Nagy 4.
Vittuone-Soproni Darazsak 80-55 (15-16,21-15,24-13,20-11)
LD: Böröndy 4, Licskai 16/3, Doncsecs 5, Hoffer 10/3, Gusztafik 6, Turner 2, Németh 6/3, Gősi 3, Vas 1, Nagy 2, Hegedűs – ,
Juray B. : Első mérkőzésunk célja a négy köze jutás volt, ami egyben az általunk kitűzött céel elérését jelentette , délután pedig a tisztes helytállás. Mivel mind a kettőt teljesítették a lányok, csak díicséret illeti őket! A döntőhöz a tavalyi tornagyőztes lett Rigán át vezetne utunk, de reálisan nézve a dolgokat a csak 92-es 5 lett válogatottat soraiban tudó alakulattal szemben a gyakorlás és tapasztalat szerzes a fő feladatunk.

Soproni Darazsak – BASKET ATOCHA (ESP) 94-40 (17-14,21-6,28-11,28-9)
L d. : Böröndy 15, Licskai 14, Doncsecs 12, Hoffer 11, Gusztafik 10, Turner-Hegedűs 8-8, Németh 6, Gősi 4, Vas-Nagy 2-2.
Juray Balázs vezetőedző beszámolója a helyszínről:
A tegnapi 11 órás utazás és a reggeli 4 órás milánói városnézés nem kicsit érződött a lábakban, mely az első negyedben meg is látszódott, mind a támadó, mind a védő egységünkben.
A 2 perces kosárcsendet egyetlen tornán szereplő irányítónk, Kiwi törte meg zsinórban dobott 6 pontjával. Másodiknak Dorina kapta el a fonalat, aki szintén 7pontig jutott a negyedben.
A második negyedtől viszont felvettük a ritmust és kezdett kosárlabdához hasonlítani a játékunk. A történethez hozzá tartozik, hogy ekkor már 9 játékosom szerepelt a pályán.
A 3. negyedben már 11 játékost regisztráltunk a parkettre lépettek között, akik mind egytől-egyig bizonyították, hogy ők nem csak a San Siro-t nézni jöttek velünk.
Negyedik negyedben Gusztafik parádé volt, a maga 10perc alatt 10 dobott és 10 szerzett labdájával.
Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, a „kicsiknek” a bátor játékukhoz! Nem mehetek el szó nélkül Böröndy Vivi mellett, aki 95-ös létére 92-93-as játékosok között emelkedett ki. A számok tükrében ez 20 perc játék, 15 pont, 8 asziszt, 4szerzett labda és 3 védő lepattanó. Emellett, ami mindent elmond, a taps, amit lecserélésekor, mind a nézőtérről, mind az ellenfél csapatától kapott!!! Holnap 2 mérkőzés vár ránk. 11.30-kor az olasz Azzura basket Vco, és délután a hazai Vittuone csapatával. Célunk a 2 hátralevő csoportmeccsből minimum az egyik megnyerése, de ha csoportelsőként tudnánk négybe jutni, akkor se keserednénk el…