Egylabdás meccsen vereség a Piros csoportban

2021.11.06

A Sportdarázs-SMAFC-nak volt labdája a hosszabbításért, de végül vereséget szenvedtek a MAFC ellen a felnőtt amatőr bajnokság szombati játéknapján.

A mérkőzés első felében jellemzően a vendégek jártak előrébb, azonban a lányok végig tartották velük a lépést. Ezt jól mutatja az is, hogy tíz perc után mindössze egy pont volt a különbség a felek között (19-20), míg a félidőben döntetlen állást mutatott az eredményjelző (34-34). A fordulás után aztán rákapcsoltak a fővárosiak, és kilencpontos előnyt építettek ki (40-49), ekkor azonban megrázták magukat a lányok, és a harmadik-negyedik negyed fordulóján egy 11-0-s futással átvették a vezetést. Innentől végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az adok-kapokból pedig végül a MAFC jött ki győztesen.

2021. 11. 06. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – MAFC 62-66 (19-20, 15-14, 9-15, 19-17)
Sportdarázs-SMAFC: Sitku Zs. 21, Bakó P. 11, Karácsony T. 10/3, Kovács L. 6/6, Török K. 5/3, Gombkötő L. 4, Molnárová L. 3/3, Ács L. 2

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Nem játszottunk jól. Két negyeden keresztül sem találtuk meg az ellenszert a zónavédekezés ellen. Védekezésben hol jobban, hol rosszabbul teljesítettünk, amikor nyomást tudtuk kifejteni, akkor voltunk sikeresek. Nem tud minden játékos ugyanazon a szinten teljesíteni védekezésben, és ezen dolgoznunk kell. A hét folyamán nem tudunk folytonosan edzeni, és ez látszik a mérkőzéseken is. A legnagyobb bajunk ma az volt, hogy nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél zónavédekezésével.

Weisz Miklós (edző, MAFC): Nagyon örülök a győzelemnek, Sopronban mindig nagyon nehéz nyerni. Nem volt könnyű meccs, a dobóformánkat még mindig nem találtuk meg, de a lepattanózásnak és a fegyelmezett védekezésnek köszönhetően meg tudtuk nyerni.