Elődöntőznek a Soproni Darazsak Moszkvában

2011.11.30

Javában tart Moszkvában az U14-es korosztály számára a Bajnokok Kupája. A rangos mezőnyt felvonultató 8 csapatos tornán kedden délután értek véget a csoportküzdelmek. A magyar színeket képviselő Soproni Darazsak együttese 2 győzelemmel és 1 vereséggel csoportja második helyén végzett és így készülhet a csütörtöki elődöntőre.

A Soproni Darazsak együttesére orosz, cseh és ukrán csapat várt. A nyitó napon a magyar alakulat a 35 pontos Kuttor Enikő és a 19 pontos Weninger Virág vezérletével 83-71 arányban verte a prágai riválisát. A második napon az ukrán Berdyansk következett. Az ukránok egy nappal korábban 70 ponttal kaptak ki a csoport orosz tagjától és a soproniak sem kegyelmeztek nekik. Egy 43-12-es első negyed után 95-31 lett a mérkőzés vége. Ekkor a pontszerzés terén ismét Kuttor jeleskedett, ezúttal 22 egységig jutott.

A harmadik napon már úgy érkezett el a szintén veretlen moszkvai Gomelski együttese elleni összecsapás, hogy már biztos továbbjutó volt a magyar csapat. A csoportból a moszkvaiak magasan kiemelkedtek és ezt ezúttal is bizonyították 65-36-os sikerükkel. A soproniak legeredményesebbje a 16 pontos Weninger volt.

A soproni fiatalok a csoportjukban ennek megfelelően a második helyen zártak és az ellenfelük az elődöntőben a másik csoport győztese a lett Riga lesz. Azon az ágon a második helyet egy minszki csapat szerezte meg, ők a moszkvaiakkal elődöntőznek.