Ezüstérmes a Hepp-kupában a Sportdarázs-SMAFC

2022.02.06

Az utolsó pillanatig kiélezett küzdelemben végül az Atomerőmű-KSC Szekszárd II együttese bizonyult jobbnak a sorozat döntőjében.

A nyitó játékrész elején sokáig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Öt perc után hat egységgel meglépett a Szekszárd, ám az első szünetig sikerült visszakapaszkodni két pontra (10. perc 18-16). A második negyedet ismét a szekszárdiak indították jobban, és nyolc ponttal megléptek, a Sportdarázs pedig kénytelen volt futni az eredmény után. Erőfeszítéseiket siker koronázta, két perccel a félidő előtt utolérték ellenfelüket, azonban jött is a tolnaiak válasza egy hárompontos formájában. Ez sem törte meg a lányok lendületét, Sitku Zsuzsi két pontjának köszönhetően már nálunk volt az előny, amelyet az ő két büntetője tett magabiztosabbá, így Mányoki Réka dobása ellenére is vezetéssel vonulhattunk a nagyszünetre (20. perc 33-35). A harmadik felvonás ismét a szekszárdiaknak sikerült jobban, így négy egységnyi hátrányból vártuk a folytatást (30. perc 47-43). A záró etapban mindent megtettek a lányok, hogy eltüntessék a különbséget, és a maguk javára fordítsák a találkozót, ez azonban nem sikerült, így végül a szekszárdiak vehették át a győzelemért járó kupát (40. perc 58-50).

2022. 02. 06. Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, döntő, Sopron

Atomerőmű KSC Szekszárd II – Sportdarázs-SMAFC 58-50 (18-16, 15-19, 14-8, 11-7)

Atomerőmű KSC Szekszárd II: Mányoki R. 19/9, Miklós M. 15/3, Holcz R. 10/9, Horváth D. 7, Sinka N. 3/3, Andi H. 2, Szűcs G. 2
Sportdarázs-SMAFC: Sitku Zs. 17, Varga S. 12, Varga A. 11, Bakó P. 4, Erdélyiová A. 4, Molnárova L. 2, Pfeiffer V. –, Egresits R. –, Karácsony T. –, Kókai P. –

Studer Zsuzsa (edző, Atomerőmű KSC Szekszárd II): Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert ez egy küzdős meccs volt. Mindkét csapat beleadott mindent, és az utolsó utáni pillanatig küzdött. Mi a végén jobb helyzeteket tudtunk kialakítani, és a dobásaink is bementek. Nagyon boldog vagyok, és gratulálok a lányoknak!

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Gratulálok a Szekszárdnak, mert nagyon jól játszottak. Szomorúak vagyunk, mert sosem jó érzés egy kupa döntőjében vereséget szenvedni. Tudjuk, hogy nagy meglepetés volt, hogy eljutottunk idáig, és nem is kívánhatnék többet a lányoktól, mert mindent megtettek. Két nap alatt két nagyon kemény mérkőzést játszottunk, és bár a végén vétettünk hibákat, ilyen a sport. Reméljük, hogy lesz még lehetőségünk eljutni ide a jövőben. Most azonban szeretnék köszönetet mondani a stábomnak és a lányoknak ezért az eredményért!