Győzelem a megyei rangadón

2022.03.13

A Sportdarázs-SMAFC erős első félidejének köszönhetően tudta legyőzni a Győr gárdáját.

Az első néhány percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 10-9-es vendég vezetés után a lányok ráléptek a gázpedálra, és egy 11-0-s etappal zárták a játékrészt. Ez a lendület a nagyszünetig kitartott, amikor kereken kétszer annyi dobott pontnál jártunk, mint ellenfelünk (20. perc 38-19). A fordulás után még rátettek egy lapáttal a lányok, és harminc egység feletti előnyt építettek ki. Ekkor azonban megrázták magukat a vendégek, és főleg a távoli dobásaiknak köszönhetően visszajöttek húsz pontra, sőt a negyedik negyed elején benéztek húsz alá is, ennél közelebb azonban már nem engedte őket a Sportdarázs, akik végül magabiztos győzelmet arattak (40. perc 82-62).

2022. 03. 13. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – UNI-Győr-SZESE 82-62 (20-10, 18-9, 25-24, 19-19)
Sportdarázs-SMAFC: Sitku Zs. 23/3, Bakó P. 22, Erdélyiová A. 16, Pfeiffer V. 8, Molnárová L. 5/3, Karácsony T. 2, Bognár D. 2, Németh B. 2, Szomszéd Cs. 2, Gombkötő L. –, Török K. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Örülök, mert ma sok játékpercet tudtam adni olyanoknak is, akik általában kevesebb lehetőséget kapnak. Úgy gondolom, az első félidőben nyertük meg a mérkőzést, hiszen akkor jól támadtunk, és az ellenfélnek is csak tizenkilenc pontot engedélyeztünk. Végül nyolcvan pont felett dobtunk, így annak ellenére is nyerni tudtunk, hogy a fordulás után nem ugyanolyan intenzitással védekeztünk. Jó mérkőzést játszottunk, sok fejlődést látok a csapaton, és ez a legfontosabb. Jó helyzetben vagyunk a bajnokság vége szempontjából.

Barthalos István (edző, UNI-Győr-SZESE): A mérkőzés elején összegurottak a csapatok, felváltva estek a kosarak. Komoly, fizikális negyedek voltak ezek. Mindkét csapat komoly emberfogást mutatott be, amely a fejlődésük szempontjából fontos. Kiemelkedett a Sopron két euroligás tapasztalattal rendelkező játékosa. Annak örülök, hogy a második félidőben sok mindent tudtunk gyakorolni, mindenkinek tudtam játékperceket adni. Köszönjük a Sopronnak a sportemberhez méltó hozzáállást.