Győzelem a tartalékos PINKK ellen

2022.04.14

Sportdarázs-SMAFC csapatunk végig vezetett, a harmadik negyedben pedig bebiztosította a győzelmét a női amatőr bajnokság Piros csoportjának mérkőzésén.

Az első két játékrész szoros küzdelmet hozott, de amikor a vendégek közelebb jöttek hozzánk, mindig tudtunk váltani, és így minimális előnnyel vonulhattunk a félidei szünetre (20. perc 40-37). A fordulás után aztán robbantottak a lányok, harminc pont felett dobtak, és mindössze tizenhárom pontot engedélyeztek a pécsieknek, ezzel végleg eldöntve a meccset, ám erre a záró etapban még rá tudtak tenni, így végül magabiztos győzelmet szereztek (40. perc 93-66).

2022. 04. 14. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – PINKK-PVSK U23 93-66 (24-19, 16-18, 35-13, 18-16)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 29, Sitku Zs. 19, Ács L. 15, Erdélyiová A. 10, Pfeiffer V. 8, Molnárová L. 8, Gombkötő L. 2, Németh B. 2, Török K. –, Szomszéd Cs. –, Karácsony T. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Végig vezettünk a mérkőzésen, de a kulcs a harmadik negyed volt, amikor egész pályás letámadást, és zónavédekezést alkalmaztunk, ez pedig sok labdaszerzéshez és könnyű kosárhoz vezetett. Támadásban az egész mérkőzésen jól teljesítettünk, de az első félidőben nem tudtuk jól levédekezni az egy-egy elleni szituációkat. Az ellenfélnek voltak problémái a palánk alatt, mert egyetlen magasemberük volt, nekünk pedig nehéz volt az alacsony játékosok elleni védekezés egy-egy ellen. Közel vagyunk a szezon végéhez, és az egyetlen módja annak, hogy előrelépjünk a helyezésekben az, ha a legjobbunkat nyújtjuk. Helyezésekre vonatkozó céljaink nincsenek, nekünk az a legfontosabb, hogy a lányok fejlődjenek.

Kovács Martin (edző, PINKK-PVSK U23): A fiatalabb garnitúránkkal érkeztünk a meccsre, teljesen tartalékosan, de nagyon büszke vagyok a lányokra! Szinte mindent maradéktalanul megcsináltak, amit kértem tőlük, küzdöttek, akartak. Nyilván voltak hiányosságaink, de elégedett vagyok a mérkőzéssel. Gratulálok a Sopronnak!