Jól szolgálta a juniorok felkészülését a spanyol túra

2017.11.09

Ahogy az eddigi években, úgy most is kiváló lehetőség volt számunkra, hogy Spanyolországban, pontosabban Gironában és Barcelonában, spanyol utánpótlás csapatokkal mérkőzzünk. Ez, ismerve az ottani kosárlabdát, nagy lehetőség játékosainknak, edzőinknek.

GEiEG Uni Girona Senior „B” – Soproni Darazsak Akadémia 52-51 (13-13, 16-16, 7-14, 16-8)

SDA: Varga S. 13/3, Dömötör P. 13/3, Karácsony T. 9/6, Schöll P. 8, Urszta Szt. 4, Cser Zs. 2, Úr B. 2, Inczédi B. -, Békés B. -, Soós D. -, Dömötör D. -, Nagy Cs. –

Horváth József (edző): Egy igazán erős ellenféllel szemben a mérkőzés nagy részében jó játékot tudtunk nyújtani, talán az idei évben most tudtunk ilyen magas szinten a leghosszabb ideig dolgozni.
Sajnos a mérkőzés utolsó 3 percében 3 buta hibát is elkövettünk, ami végül 1 pontos vereséghez vezetett, de természetesen egy ilyen edzőmérkőzésen az eredmény a legkevésbé fontos. Nagyon hasznos találkozó volt!

Uni Girona U17 – Soproni Darazsak Akadémia 38-40 (6-11, 4-10, 14-11, 14-8)
SDA: Varga S. 16, Dömötör D. 7, Cser Zs. 6, Karácsony T. 4, Dömötör P. 2, Úr B. 2, Urszta Szt. 2, Békés B. -, Inczédi B. -, Soós D. -, Schöll P. –

Horváth József (edző): Erre a találkozóra több taktikai variáció gyakorlását, illetve eredményességi célokat is tűztünk ki. Szintén erős ellenféllel szemben, a lányok a mérkőzés nagy részében remekül oldották meg a feladatokat. A második félidőben a fáradtság kiütközött, de sikerült megnyernünk a találkozót, valamint a taktikai dolgokat is remekül tudtuk gyakorolni. Gratulálok a lányoknak!

GEiEG UNI Girona – Soproni Darazsak Akadémia 60-33 (22-5, 16-9, 12-9, 10-10)
SDA: Karácsony T. 8, Dömötör D. 7/3, Varga S. 6/3, Dömötör P. 6/6, Urszta Szt. 6/6, Békés B. -, Inczédi B. -, Úr B. -, Soós D. -, Cser Zs. -, Schöll P. –

Horváth József (edző): Elsőre nem tudtuk milyen ellenféllel találkozunk, de nem lepődtünk meg, hogy szintén komoly csapattal találtuk szembe magunkat. A mérkőzés célja az eddig kevesebb lehetőséget kapott játékosok szerepeltetése is volt. Természetesen nehéz dolguk volt, nagyon erős ellenféllel szemben kellett bizonyítaniuk, de helytálltunk, ezekből a momentumokból remélem tudunk építkezni a következő időszakban.

Snat’ss Femeni Sant Adria – Soproni Darazsak Akadémia 82-25 (15-10, 29-6, 27-4, 20-5)
SDA: Varga S. 8, Urszta Szt. 4, Dömötör P. 3/3, Dömötör D. 2, Karácsony T. 2, Schöll P. 2, Békés B. 2, Úr B. 2, Cser Zs. -, Inczédi B. -, Soós D. –

Horváth József (edző): Barcelonában a spanyol bajnokság élcsapata várt ránk, ahol a több meccs és a turistáskodás utáni fáradtság érződött a csapaton. Ennek ellenére az első negyedben kiválóan tartottuk magunkat, tetszetős játékot tudtunk bemutatni. A második negyedben még tartottunk magunkat, a helyzeteket ugyanúgy sikerült kidolgozni, sajnos ezek ebben a periódusban már kimaradtak, ezért kicsit meglépett a spanyol csapat. A második félidőre kiütközött a fáradtság és a nagyobb fizikális dominancia, itt szétesett a játékunk. Végül ellenfelünk nagyobb arányban tudott nyerni, de az első negyed játéka több volt, mint biztató!

Úgy gondolom a túra remekül szolgálta felkészülésünket a további feladatokra, és emellett kikapcsolódásra is maradt idő. Köszönjük a lehetőséget!