Legjobb leány csapatként várhatják a Régiós Jamboree-t

2017.03.20

2017.03.19. U12 7. forduló

OSE Oroszlánok – Soproni Darazsak Akadémia/A 75-60 (15-15; 15-12; /6-7/; 23-12; 16-14)
Soproni Darazsak Akadémia: Jakubovics Eszter 3, Kókai Patrícia 7, Vasi Hanna 3, Prajczer Petra 2, Bagoly Liliána 7, Egresits Réka 6, Gottschling Helga 15, Bognár Dóra 5, Kristóf Adél -, Láng Lídia 1, Ács Luca 10, Kánitsch Boglárka –

Soproni Darazsak Akadémia/A – ZTE KK/B 77-50 (16-12; 18-14; /10-5/; 17-12; 16-7)
Soproni Darazsak Akadémia: Jakubovics Eszter 2, Kókai Patrícia 24, Vasi Hanna 7, Prajczer Petra 2, Bagoly Liliána 6, Egresits Réka 9, Gottschling Helga 13, Bognár Dóra 1, Kristóf Adél 1, Saly Zsófia 1, Ács Luca 6, Kánitsch Boglárka 5

Hollós Dániel (vezetőedző): „Utoljára szálltunk ringbe fiú csapatok ellen, ebből adódóan kértem a lányoktól, hogy mutassák meg milyen fából faragták őket. Az első mérkőzésen, fej-fej mellett haladtunk az oroszlányi fiúk ellen, jól ismertük őket, idén negyedik alkalommal mérkőztünk meg egymás ellen. Az egál félidő után bent maradtunk az öltözőben, és ezt az ellenfél a külső dobásaival könyörtelenül kihasználta. Az 1-1 elleni védekezéssel nem volt problémánk, szépen védekeztek a lányok, sajnos a külső dobásoknál messze voltunk tőlük, amiből rendre kosarat kaptunk. Összességében nem játszottunk rosszul, de maradt bennem egy kis hiányérzet, mert nyerhető meccs lett volna.

A második mérkőzésen az agresszív, szép védekezésünknek köszönhetően fokozatosan sikerült ellépnünk az ellenfelünktől, ezáltal nagyarányú győzelemmel búcsúztunk el a fiúktól. Támadásainkat, 1-1 elleni játékainkat jól tudtuk értékesíteni. Félidőben 10 büntetőt sikerült értékesítenünk, aminek nagyon örültem, új rekord a csapatnál. Nagyon tetszett a lányok hozzáállása, küzdeni akarása, védekezése, támadása, csak így tovább csajok!!

A 7 fordulón elért eredmények alapján, a legjobb lány csapatként kvalifikáltuk az összevont régiónkból magunkat a régiós jamboreera, ahol a 4 összevont régió győztesei mérkőznek meg, egy egynapos torna keretein belül.”