Ma jobb volt a ZTE

2022.02.13

Már az első negyedben komoly hátrányba került a Sportdarázs-SMAFC, és bár többször is látótávolságon belülre zárkózott, a győzelmet nem tudta megszerezni.

Jobban kezdték a mérkőzést a zalaiak, akik már tíz perc után két számjegyű előnyben voltak, erre pedig a félidőig rá tudtak tenni még egy lapáttal (20. perc 22-35). A fordulás után magukhoz ragadták az irányítást a lányok, és öt egységnyire megközelítették ellenfelüket, azonban a ZTE minden felzárkózási kísérletet visszavert, és végül megérdemelten nyerte meg a találkozót (40. perc 52-60).

2022. 02. 13. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – ZTE NKK 52-60 (8-19, 14-16, 20-12, 10-13)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 20/3, Szomszéd Cs. 10, Erdélyiová A. 6, Németh B. 6/3, Molnárová L. 4, Pfeiffer V. 4, Bognár D. 2, Kovács L. –, Karácsony T. –, Egresits R. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): A második félidőben nagyon jól, csapatként játszottunk. Az elsőről ezt nem mondhatjuk el, és ez már nem az első eset, hogy a fiatalok nem a megfelelő mentalitással lépnek pályára. Fejlődnünk kell a védekezésben és a támadásban is, de a legfontosabb a hozzáállás kijavítása. A második félidőben vegyes zónavédekezést játszottunk, és sikerült megfognunk a két legjobb pontszerzőjüket. Ezzel vissza is jöttünk a meccsbe, azonban sok üres dobást hagytunk ki, így pedig nem lehet győzelmet aratni.

Czukor Bence (edző, ZTE NKK): Érdekes volt visszatérni a vendég kispadra, de jó volt látni a lányokat és mindenkit, aki kilátogatott a mérkőzésre. Jól kezdtük a mérkőzést, de a harmadik negyedben megtorpantunk, nehezen találtuk az ellenszert a Sopron védekezése ellen. Ahogy a mérkőzés előtt is említettük, az a csapat nyert, amelyik jobban ki tudja pihenni a hétközi mérkőzés fáradalmait, és jobban koncentrál. A végére ráéreztünk, hogy könnyű passzokkal könnyű kosarakat tudunk szerezni, valamint célunk volt az is, hogy kevés támadó lepattanót engedélyezzünk a Sopronnak, és ezt is sikeresen teljesítettük. Gratulálok a Sopronnak, mert jól küzdött, és az én lányaimnak is, mert extrán játszottak a végén.