Közel voltunk a bajnokesélyeshez

2019.12.08

Szoros mérkőzést játszott csapatunk az Amatőr Női NB. I. Piros csoportjában a veretlen BKG-Prima együttese ellen, de a vendégek győzelme a második félidőben már nem igazán forgott veszélyben.

Amatőr NB1, Piros csoport

Sportdarázs – BKG PRIMA Akadémia 41-48 (11-15, 15-11, 4-11, 11-11)
Sportdarázs: Pfeiffer V. 11/3, Varga K. 8, Szeli K. 6/3, Kocsis F. 5/3, Varga S. 4, Bakó P. 4, Úr B. 3/3, Schöll P. -, Dömötör P. -, Cser Zs. –

Már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést a vendég csapat, de így is közel tudtunk maradni hozzájuk (10. perc 11-15), sőt, a második játékrész elején rövid időre a vezetést is átvettük (22-19). A félidő végéig azonban újra megtalálta a helyes utat a BKG, és egalizálni tudott (20. perc 26-26). A szünet után hamar magabiztos előnyre tettek szert a vendégek, hétpontos fórral várhatták az utolsó tíz percet (30-37), amelyet végül meg is tudtak tartani, így megőrizték veretlenségüket 840. perc 41-48).

Hollós Dániel (edző, Sportdarázs): Jó mérkőzést játszottunk a bajnokaspiráns ellen. Fizikálisan felvettük velük a harcot, jól küzdöttek a lányok. Ma nem dobtunk jól, ezért nem tudtunk végig partiban lenni velük.

Gedei Tibor (edző, BKG-Prima): Hiányzóink ellenére sikerült megnyerni a mérkőzést egy nagyon szimpatikusan, szervezetten, jól játszó Sopron ellen. Idegenben minden siker nehéz, most megyünk tovább, jövő héten Ajka!