OKB Döntő 2008/09, Sopron – Nyolcadik hely nagyszerű meccsekkel

2009.05.15

Kadett Döntő 2008/09Juray Balázs: Köszönjük a biztatást és a támogatást az értünk szurkolóknak, kár, hogy csak egy győzelemmel tudtuk megörvendeztetni Őket. Játékosainknak azonban biztosan lesznek még szép sikerei az idősebb korosztályokban. Hajrá Darazsak!

Juray Balázs: Önmagunk árnyékát átlépve arattunk egy szép győzelmet, külön gratulálok Licskai Zsófiának, aki névnapját egy parádés játékkal tette emlékezetessé a 39 dobott pontjával. Már a milánói tornán látszott, hogy jó formában van, nem hiába kapta a csapat legjobbjának járó serleget.

Holnap megszerezzük második győzelmünket. Az 5-8.-helyért helyosztó mérkőzésen a Miskolc volt az ellenfelünk.

PlakátSajnos pár pontos vereség után a 7. helyért ismét egy igazi rangadó a Pécs következett. Az utolsó negyedig fej-fej mellett haladtunk, majd nem bírtunk a kemény pécsi védekezéssel. Böröndy Vivien üdítő játékának azonban örülhettek a soproni szurkolók. Nagyon kiegyensúlyozott mezőnyben a pillanatnyi forma döntött szinte minden mérkőzésen, így élvezetes és nyílt találkozók voltak a döntőn.

Az első mérkőzésünkön két és fél perccel a vége előtt még vezettünk kilenc ponttal, majd egy pécsi időkérést követően döntetlen lett a vége. A hosszabbítást a Mecsek aljai csapat bírta jobban idegekkel és 78-74 arányban nyert.

Juray Balázs: Fantasztikus mérkőzésen, már megnyert mérkőzést buktunk el hosszabbítás után. A vereség ellenére az évad legjobb játékát nyújtotta csapatunk.

Második csoport meccsünkön a Vasas Csata csapatával játszottunk, ahol az első nyolc percben hittük el az, hogy nyerhetünk. A vége sima vereség lett.

Juray Balázs: Ismét bebizonyosodott, hogy ezt a gyönyörű játékot nem lehet fej nélkül játszani. A nagy arányú vereség ellenére tartjuk magunkat az eredeti célhoz, három nyert mérkőzés a tornán.

Az utolsó csoportmérkőzésen azt a Baját fogadtuk, aki eddig mindegyik skalpot megszerezte, a Vasas-Csatát és a Pécset is megverte. Csapatunk végre igazi önmagát idézve fölényesen nyert, de ahhoz kevés volt, hogy a négy közé verekedjük magunkat.

Juray Balázs: Szerintem, aki itt van, az már mind győztesnek vallhatja magát! Nagyon örülök, hogy kiegyensúlyozott teljesítménnyel mi is eljutottunk a legjobbak közé. Sokat dolgoztunk év közben ezért az eredményért, de hozzá kell tennem, hogy az utolsó két hónapban elég zaklatottra sikeredett a felkészülésünk. Csupán tíz alkalommal tudtunk együtt edzeni ezen időszak alatt, mivel a csapat tagjainak több különböző megmérettetésen is helyt kellett állniuk. Így például májusban csak a döntő előtti szerdán tudtunk először együtt edzeni, miután a csapat nagy része a törökországi középiskolások Világ-bajnokságán vett részt. Ennek megfelelően nehéz megjósolni, melyik arcát mutatja csapatom a döntő során. Lehet, hogy lesznek gyengébb meccseink, de lélektelen játékot soha nem fognak tőlünk látni! Az 5. hely megszerzését tartom reálisnak, de ha továbbra is csapatként leszünk erősek, és mindenki megmutatja az év folyamán megszerzett tudását, akkor odaérhetünk az éremért harcolók közé. A végső győztes kilétét nehéz lenne megjósolni, de a négy közé jutásért szerintem a BEAC, a Csata, a Pécs, a BSE, és reményeim szerint mi fogunk megküzdeni. Bármi is lesz a vége, büszkeség tölt el, hogy ennek a kivételes emberekből álló csapatnak lehetek az edzője! HAJRÁ DARAZSAK!