Spanyol csapatok ellen edződtek serdülőink

2017.11.08

Az elmúlt héten két csapatunk is Spanyolországban járt, ahol nagyon hasznos mérkőzéseket vívott az elismert kosaras nemzet helyi csapataival. A serdülők szerepléséről a csapat edzője, Veres Judit számolt be.

UNI Girona – Soproni Darazsak Akadémia 53-40
SDA: Pfeiffer Virág 16, Gyöngyösi Janka 7, Berki Georgina 6, Kovács Léna 5, Tarr Sára 4, Gottschling Helga 1, Deák Kíra -, Balogh Timi -, Orbán Niki -, Szlávik Anna -, Németh Bogi -, Ács Luca –

Veres Judit (edző): Első mérkőzésükön a Girona U14-es csapatával játszottunk. Nagyon hasznos mérkőzés volt, a spanyolok gyors, pontos játékát eleinte nehezen tudtuk lekövetni, a második félidőben már sikerült többször megoldani a védekezést. Támadásban pontatlanok voltunk, sokat hibáztunk, de voltak nagyon szép megoldásaink. Pontosan ezért jöttünk, hogy ilyen hasznos mérkőzéseket játszunk!

Seleccio Girona – Soproni Darazsak Akadémia 69-51
SDA: Berki Georgina 16, Kovács Léna 10, Pfeiffer Virág 7, Tarr Sára 7, Gyöngyösi Janka 6, Orbán Niki 4, Deák Kíra 1, Németh Bogi -, Balogh Timi -, Ács Luca -, Gottschling Helga -, Szlávik Anna –

Veres Judit (edző): Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, sok szép megoldás volt. Sajnos az első negyedet leszámítva, a következő háromban voltak mélypontjaink, melyekből nehezen álltunk fel. Hiába kapaszkodtunk vissza, egy újabb rossz periódussal megint magunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Így nem lehet nyerni, bármennyire is tudunk nagyon ügyesen játszani, ha ilyen hullámzó a teljesítmény!

Geieg Uni Girona- Soproni Darazsak Akadémia 39-47
SDA: Berki Georgina 13, Gyöngyösi Janka 11, Pfeiffer Virág 11, Tarr Sára 10, Deák Kíra 2, Kovács Léna 2, Szlávik Anna -, Gottschling Helga -, Orbán Niki -, Balogh Timi -, Ács Luca -, Németh Bogi –

Veres Judit (edző): Harmadik mérkőzésüket megnyertük, mert végre tanulva az előző két meccsből, nagyon harciasan, okosan, egész jó kosárlabdát tudtunk produkálni az egész mérkőzés alatt. Gratulálok a lányoknak, ma sok mindenben léptünk előre, legyen ez a mérce!

Snat’ss Femeni St Adria – Soproni Darazsak Akadémia 78-43 (21-1, 18-13, 22-10, 17-19)
Pontdobok: Deák Kíra 14, Pfeiffer Virág 11, Berki Georgina 8, Gyöngyösi Janka 4, Szlávik Anna 4, Ács Luca 2

Veres Judit (edző): Utolsó meccsünkön a spanyol bajnokság ezüstérmesével találkoztunk. Szakmailag egy nagyon fontos mérkőzés volt, sokat tanultunk belőle. A spanyol csapat az első perctől az utolsóig hatalmas nyomást gyakorolt ránk, amit egy-egy pillanatra sikerült feloldani, sőt az utolsó negyedet meg is nyertük!
Fantasztikus túrán vagyunk túl, ahol a kosárlabdán kívül is rengeteg élményben volt részünk!