Száz fölé jutott a Sportdarázs

2022.04.28

A lányok a Baja együttese ellen végig jól teljesítettek támadásban, a második negyed közepétől pedig a védekezésük is összeállt, így pedig a végére nagy különbségű győzelmet arattak.

Jobban kezdtek a vendégek, már 9-3-ra is vezettek, az első játékrész végére azonban felzárkóztunk, mindössze egy pont volt a különbség a felek között. A második etapban sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám 40-38 után egy nagy futással tíz pont feletti vezetést harcoltunk ki, amelyre a fordulás után még egy lapáttal rá tudtak tenni a lányok, és magabiztosan nyerték meg a mérkőzést (40. perc 101-77).

2022. 04. 28. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – Bajai NKK 101-77 (25-26, 29-16, 20-21, 27-14)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 23, Varga S. 19/6, Molnárová L. 13, Pfeiffer V. 11, Erdélyiová A. 10, Ács L. 8, Szomszéd Cs. 8, Egresits R. 4, Karácsony T. 3/3, Szeli K. 2, Gombkötő L. –, Török K. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Huszonnégy ponttal nyertük meg a találkozót, és száz egység felett dobtunk. Végig jól működtek a támadásaink, a védekezéssel viszont csak az utolsó huszonnégy percben voltam elégedett. Előtte csak néztünk. Az időkérés után a félidőig már csak négy pontot szerzett az ellenfél. Sajnálom a Baja játékosát, aki vérző fejjel hagyta el a pályát. Gratulálok a lányoknak a huszonhat percnyi jó védekezésért, valamint azért, mert ésszel játszottunk, mindig megtaláltuk a jó helyzeteket, és bár szerezhettünk volna több kosarat is távolról, száz dobott ponttal elégedettnek kell lennünk.

Tamás Zoltán (edző, Bajai NKK): Gratulálok a Sopronnak.