Vereség a listavezető ellen

2022.04.03

A harmadik negyedig közel tudott maradni ellenfeléhez a Sportdarázs, ott azonban robbantottak a fővárosiak, és eldöntötték a találkozót.

Már a mérkőzés elején magukhoz ragadták az irányítást a vendégek, öt perc játék után kétszámjegyű Csata-vezetést regisztrálhattunk, amely kitartott a játékrész végéig. A második felvonásbanban sikerült felvenni a versenyt a tabella első helyezettjével, és némileg közelebb férkőzni hozzájuk (20. perc 29-38), a fordulás után azonban robbantottak Bódi Ferenc tanítványai, és eldöntötték a találkozót, a záró etapban pedig kiütésessé tették a különbséget (40. perc 50-85).

2022. 04. 03. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – Csata DSE 50-85 (9-20, 20-18, 9-24, 12-23)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 15/3, Sitku Zs. 8, Ács L. 7, Pfeiffer V. 6, Gombkötő L. 5/3, Egresits R. 5/3, Erdélyiová A. 2, Török K. 2, Karácsony T. –, Németh B. –, Bognár D. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): A bajnokság legjobb csapata ellen játszottunk. Nem csak azért ők a legjobbak, mert a tabella tetején állnak, hanem mert jól védekeznek, jól tudnak váltani, és ma nem találtuk ennek az ellenszerét támadásban. Az első félidőben megpróbáltunk a mérkőzésben maradni, és ez sikerült is, hiszen tíz pont körül állt a különbség a nagyszünetben. A térfélcsere után nem a megfelelő koncentrációval játszottunk, így nem tudtunk ellenállás kifejteni, amikor nagyobb nyomást helyeztek ránk támadásban és védekezésben is. A harmincöt pontos különbség túl nagy, és ez a játékosoknak és nekem is fáj, de mostantól a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk, és a mai teljesítményt ki kell törölni a fejünkből.

Bódi Ferenc (edző, Csata DSE): Gratulálok a lányoknak, mert ezt a mérkőzést is kellően komolyan vették, és határozottak voltak, ez pedig nagyon jó támadójátékkal és agresszív védekezéssel is párosult. Természetesen voltak hibák, de mindig akadt egy játékos, vagy egy olyan taktikai elem, amivel átlendültünk ezeken. Gratulálok a Sopronnak is, és további sok sikert kívánok nekik!