Bevették a Tüskecsarnokot!

2016.04.18

Az elmúlt héten fontos mérkőzésekre készült U12-es gyermek csapatunk, és nagy örömünkre szolgált, hogy az Uniqa Sopron 2 játékosa meglátogatott minket a csütörtöki edzésünkön! Alex és Ana beállt hozzánk egy büntető király játékra, majd autogramot is kérhettünk tőlük, és közös fotó is készült az edzésen.

anaesaleksu12

Április 16-án szombaton Budapesten a Tüske Csarnokban csaptak össze a régiók győztes csapatai! Résztvevők: Kosárlabda Akadémia Pécs, Bajai NKK, ÉLKSK Miskolc, Soproni Darazsak Akadémia/A

1. mérkőzés Soproni Darazsak Akadémia /A– Kosárlabda Akadémia Pécs /A 65–44 (14-8, 19-7,/7-4/, 12-13, 13-12)
Sopron pontdobói: Gyöngyösi Janka 14, Pfeiffer Virág 9, Gottschling Helga 8, Berki Georgina 7, Németh Boglárka 7, Tarr Sára 5, Kovács Barbara 3, Orbán Nikolett 3, Szlávik Anna 3, Ács Luca 2, Deák Kíra 2, Békés Dorina 2

Galavics Edina (edző): „Egy rendkívül jó felépítésű, nagyon ügyes csapat ellen léptünk pályára, ahol igazi CSAPAT győzelmet arattunk a Pécs Akadémia ellen. Nem tudok olyan játékost mondani, aki ne tett volna valami pozitív dolgot a győzelem érdekében! Voltak akik jól szedték a lepattanókat, volt aki sok labdát szerzett, aki a védekezésben nyújtott extrát, és volt aki a támadásban adott rendkívül jó labdákat, és szerencsére olyan is volt, aki a ziccereket értékesítette! Nagyon jól, és nagyon ügyesen dolgoztunk egymásért! GRATULÁLOK A LÁTOTT JÁTÉKHOZ, A GYŐZELEMHEZ!

2. mérkőzés: Bajai NKK – ÉLKSK Miskolc 53-24

3.mérkőzés: Kosárlabda Akadémia Pécs A – ÉLKSK Miskolc 61-20

fotó 5

A 4. mérkőzésen a két győztes csapat csapott össze!

Soproni Darazsak Akadémia/A – Bajai NKK 59-37 (12-14, 17-7, /5-5/, 6-2, 19-9)
Sopron pontdobói: Berki Georgina 11, Pfeiffer Virág 10, Gyöngyösi Janka 8, Tarr Sára 8, Németh Boglárka 8, Kovács Barbara3, Deák Kíra 2, Ács Luca 2, Rad Schiwa 2, Orbán Nikolett 1, Gottschling Helga 1. Békés Dorina 1

Galavics Edina (edző): „Mivel az első mérkőzésünket megnyertük :), utána 2 mérkőzés szünetünk volt, vagyis 3 órát kellett várnunk a következő összecsapásra. Ezt az időt aktív pihenéssel töltöttük, felfedeztük a Tüske Csarnokot kívülről, belülről. A bemelegítéssel nem volt probléma, komolyan vették a lányok az intelmeimet, de sajnos még így is egy félidőn keresztül szenvedtünk a pályán, nem találtuk önmagunkat, hibát hibára halmoztunk. A 2. félidőre mégis sikerült a csapatnak összeszednie magát, és kemény védekezéssel, valamint néhány jó megmozdulással sikerült biztos győzelmet aratnunk! BRAVÓ LÁNYOK! BÜSZKE VAGYOK RÁTOK!