Elúszott a továbbjutás

2015.05.14

Az Országos Kadett Döntő első napján mindjárt a rendező Kosárlabda Akadémia Pécs jött szembe. A Kiss Virág által fémjelzett baranyai gárda a szünet után már 14 ponttal is vezetett, de lányaink nagyot küzdöttek, és egy pontra felzárkóztak. Az utolsó percben a vezetést is átvehettük volna, de a helyzet kimaradt, a túloldalon a hazaiak viszont betaláltak, és behúzták a találkozót.

Délután újabb mérkőzés várt fiataljainkra. A Kecskeméti Kosárlabda Akadémia végig előttünk járt, a szünet után pedig tovább nőtt a különbség. A vereségünkkel eldőlt, hogy nem juthatunk be a legjobb 4 közé.

Pénteken 15 órakor a Vasas Akadémia ellen zárjuk a csoportmérkőzéseinket.

Soproni Darazsak Akadémia – Kosárlabda Akadémia Pécs 54-61 (18-21, 9-16, 16-12, 11-12)
Pontszerzőink: Czukor D. 19, Perl Zs. 9, Szeli D. 8, Szeli K. 6, Fekete B. 5, Vincze V. 4, Varga K. 3

Czirják Szilvia (edző): „Ez a mérkőzés nem hasonlított a kosárlabdára, rendkívül verekedős volt, rendkívül sok fault volt, amit véleményünk szerint többet kellett volna fújni. A verekedésben elfáradtunk a végjátékra. Gratulálunk a Pécsnek!”

Soproni Darazsak Akadémia – Kecskeméti Kosárlabda Akadémia 54-79 (10-18, 21-22, 17-26, 6-13)
Pontszerzőink: Czukor D. 19, Fekete B. 7, Vincze V. 6, Varga K. 6, Szeli D. 6, Bella B. 4, Perl Zs. 3, Szeli K. 3

Czirják Szilvia (edző): „Gratulálok a Kecskemétnek, mi ma borzasztó napot fogtunk ki.”