Felejthetetlen hétvégét okoztak edzőjüknek

2016.01.25

Serdülő selejtező, Székesfehérvár, 2016.01.23-24

Veres Judit (edző):
„Ez egy olyan hétvége volt, amit odateszek az emlékeimben arra a helyre, ahol a legszebbeket őrzöm! Ez a csapat megmutatta mekkora szíve és akarata van, példát mutatott barátságból, küzdésből, egymásra figyelésből, szeretetből. Tudtuk miért, kiért küzdünk, tudtuk, hogy sokkal nagyobb a tét annál, négybe kerülünk-e vagy nem…
Nem tudok indulatok, felindultság nélkül írni erről a hétvégéről. Olyan dolgokat tapasztaltam, amit még nem. Amikor az ellenfél legjobb játékosa a legnagyobb hiszti közepette elhagyja a termet, úgy, hogy még nincs vége a meccsnek és vissza sem jön kezet fogni…
Amikor meccs után a büfénél állva magamban azon drukkolok, hogy a gyerekeink jó sokáig zuhanyozzanak, hátha addig elmennek a másik csapat szülei és ne hallják azt a mocskolódást amit ránk és a bírókra zúdítanak… Nem minősítek… Csak nagyon-nagyon büszke vagyok magunkra!!!!!!!!!!!

Csata DSE – Soproni Darazsak Akadémia 98-25
SDA: Békés Boglárka 2, Farkas Fanni, Inczédi Bori 1, Varga Sára 6, Úr Bogi, Bodnár Fanni, Gottschling Petra, Cser Zsófi 3, Schöll Petra 3, Gyöngyösi Fanni 6, Balogh Viki 2, Karácsony Tamara 2

BEAC Újbuda KA – Soproni Darazsak Akadémia 59-61

SDA: Békés Bogi 7, Farkas Fanni, Inczédi Bori 4, Varga Sára 21, Úr Bogi 2, Bodnár Fanni 4, Gottschling Petra, Cser Zsófi 11/3, Schöll Petra 9, Gyöngyösi Fanni 2, Balogh Viki, Karácsony Tamara 3/3

Soproni Darazsak Akadémia – Dávid Kornél KA 71-65
SDA: Békés Bogi, Farkas Fanni2, Inczédi Bori 10, Varga Sára 32/6, Úr Bogi, Bodnár Fanni, Gottschling Petra, Cser Zsófi 17, Gyöngyösi Fanni 4, Balogh Viki , Karácsony Tamara 4, Schöll Petra 2

„A Csata elleni meccsel kezdtünk, ahol mindenki egyforma időt játszott, tudva, hogy a másik két meccs a fontos számunkra. Az eredmény nem ezt mutatja, de küzdöttünk, próbálkoztunk, így sikerült.
A Beac-cal nem olyan régen már összekerültünk, ahol szintén egy nagyon szoros mérkőzésen egy ponttal nyertünk. Nahát most is nagyon izgalmas meccs volt. Az első perctől a lefújás pillanatáig, végig koncentrálva, pontosan betartva a védekezési, támadási feladatokat, gyakorlatilag 40 percig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. Nagyon fontos volt, hogy az első félidőben mindkét ötösünk egyformán jó teljesítményt mutatott. Tudtuk, hogy a meccs egyik kulcsa a védőlepattanó lesz. Javultunk benne, de még mindig nem az igazi. Viszont már többen kivették a részüket a támadójátékból, felvállalták az 1:1-eket, a dobást.
A Fehérvár ellen szenzációsan kezdünk, az első ötösünk 24-11-re zárt. Aztán jött a második negyed…6-25… Teljesen ritmustalanul, csak rossz döntést hozva játszottunk. A második félidőt -6 ponttal kezdtük. Rengeteg energiát kivett a védekezés, mégis 8-10 pontra meglépett a DKKA, mert a fáradság miatt nem találtunk be. Aztán nagyon lassan, pontról-pontra kezdtünk felzárkózni, Schöll Petra és Bori nagyon jól védekeztek, aztán 5 és fél perccel a vége előtt az utolsó tartalékokat összeszedve, komolyan mondom mint egy varázsütésre, elkezdtük gyártani a pontokat. Zsófi belső pozícióból, Sára kintről-bentről. Inci és Sára jóvoltából 3 ziccerlabdát szereztünk egymás után. Amikor egál lett, mi teljesen lenyugodtunk, átvettük a meccs irányítását, ott tisztán látszott, hogy a végjáték az irányításunk alá került.
Nem csak a pontdobókat írtam ki, mert ezen a két meccsen azok a játékosok is nagyban kivették részüket a sikerből, akik nem dobtak kosarat. A Fehérvár ellen Békés Bogi és Gottschling Petra nagyon elszántan védekeztek és hasznosan játszottak, a Beac ellen Farkas Fanni és Balogh Viki is nagyon küzdött.
Ez a két győzelem azt jelenti, hogy a legjobb négy között várjuk a folytatást.