Hatodik hely a Basket Girls sorozat 2. tornáján

2017.01.24

Szombattól hétfőig rendezték meg a Basket Girls sorozat idei második tornáját. Ezúttal Budapest volt a helyszín. A döntő március 3-5. között lesz Sopronban!

csapat

Eredmények

Soproni Darazsak Akadémia – Selection of Zagreb 57-80

SDA: Karácsony Tamara 12, Lajtai Lívia 12, Úr Boglárka 8, Balogh Liza 7, Gottschling Petra 6, Pfeiffer Virág 4, Gyöngyösi Janka 3, Urszta Sztella 2, Németh Boglárka 2, Tarr Sára 1, Soós Dorina -, Konkoly Nóra –

Soproni Darazsak Akadémia – TTT Riga 40-45 (7-10, 9-5, 13-14, 11-16)
SDA: Lajtai L. 11/3, Karácsony T. 10, Balogh L. 6, Konkoly N. 4, Soós D. 4, Gottschling P. 3, Pfeiffer V. 2, Úr B. -, Gyöngyösi J. -, Németh B. -, Tarr S. -, Urszta S. –

Soproni Darazsak Akadémia – Young Angels Kosice 41-45 (4-6, 12-13, 11-10, 14-16)
SDA: Karácsony T. 10, Tarr S. 6, Lajtai L. 5, Balogh L. 4, Pfeiffer V. 4, Konkoly N. 3/3, Gottschling P. 3, Soós D. 2, Urszta S. 2, Úr B. 2

baloghliza

Veres Judit (edző): „A „Basket Girls” nemzetközi torna második fordulóján vettünk részt az elmúlt hétvégén Budapesten.A Zágráb , Riga és a Bécs válogatottja ellen játszottunk a csoport meccseken.

Rögtön a legerősebb csapat ellen kezdtünk, a horvátok már ránézésre is jóval erősebbnek tűntek. Az első félidőben kellőképp meg is szeppentünk, a harmadik negyedben viszont egy nagyon kemény védekezésre váltottunk, aminek eredménye lett, hogy ezt a negyedet 8 ponttal meg is nyertük. Sajnos el is fáradtunk, igy nem volt kérdés a zágrábi csapat győzelme.

A TTT Riga csapatával kezdtük a második nap küzdelmeit. Ha csak az eredményt nézem, elégedett lehetnék, hiszen 5 ponttal kikapni egy ilyen csapat ellen nagy szó. Azonban láttam a meccset is… Nagyon küzdöttünk, ami látszik is abban, hogy kevés pontot kaptunk, de sajnos ezen a délelőtt be volt deszkázva a gyűrű számunkra, nem tudtuk kihasználni a lehetőséget.

Az osztrák főváros szelekciója következett ezután. Azt hiszem a két erős meccs után ránk fért egy gyengébb ellenfél, az addig kevesebbet játszott játékosok most jóval több időt tudtak pályán tölteni, és magabiztosan nyertünk.

A keresztjátékban a Kassa csapatával kerültünk össze. Velük az elmúlt fordulóban is egy komoly egál meccset játszottunk. Ez most sem volt másképp, csak most ők nyertek.

Mindhárom mérkőzésen a védekezésünk dominált, sajnos a dobásaink rettenetesen pontatlanok. Betegségek miatt 2004-es születésű játékosok is bekerültek a csapatba, akik nagyon szépen helytálltak, és összességében elmondhatom, ez a 6. hely, egy ilyen fiatal és alacsony szerkezetű csapattal jó eredmény. A csapat legjobbja Balogh Liza lett.”