A Brno ellen döntőzünk pénteken!

2013.11.21

Fotó: Aendy Lüdigk

Csütörtökön előbb az alsó ágra került csapatok mérkőzéseivel folytatódott az U16 Bajnokok Tornája.

Az orosz Trinta ezúttal is partiban volt soros ellenfelével, de most sem sikerült győztesen elhagyniuk a parkettet. Nagy csatában győzött a magassági fölényét kihasználó szlovén Celje.

Hasonló utat futott be a Velence, akik az első félidőben még magabiztosan vezettek, ám a szünet után magára találó Dojkic ellen nem találták meg az ellenszert. A Zágráb kitűnősége 31 (!) ponttal terhelte meg a második félidőben az olaszok hálóját.

Az elődöntők közül elsőként a Riga és a Brno összecsapását láthatták az érdeklődők. A Brno 14 pontos előnyre tett szert az első negyedben, mely kitartott a végéig, így pénteken 15 órától fiataljaink ellen léphetnek pályára az aranyéremért. Akadémiánk együttese a Vasas Akadémiával vívott egy fordulatos, érdekes mérkőzést. Sokáig üldöztük a Vasas legjobbjait, majd a negyedik negyed elején utolértük őket, és át is vettük az irányítást. A hajrában már nem volt visszaút a pasaréti lányok számára, belelkesült csapatunk jutott be a fináléba.

Eredmények

Celje (Szlovénia) – Trinta (Oroszország) 65-58 (19-17, 16-16, 13-16, 17-9)
Legjobb dobók: Ocvirk 20/3, Stojiljkovic 11, Murn 10 ill. Shataeva 23/12, Gorshkova 15, Vnukova 10

Novi Zagreb (Horvátország) – Reyer Venezia (Olaszország) 75-58 (11-22, 15-16, 23-13, 26-7)
Legjobb dobók: Dojkic 38/6, Maric 12, Stojsavljevic 10 ill. Boccardo 11, Porcu 10/6

Riga Ridzene (Lettország) – Frisco Brno (Csehország) 55-62 (9-23, 18-13, 15-15, 13-11
Legjobb dobók: Kalnina 17/3, Rikveile 15, Trautmane P. 12/3 ill. Krumpholcová 15/3, Soukalová 14, Stoupalová 13

Vasas Akadémia (Magyarország) – Soproni Darazsak Akadémia (Magyarország) 64-73 (21-13, 16-16, 18-18, 9-26)
Legjobb dobók: Tóth T. 14, Aho 12, Solymosi 12 ill. Weninger 22/9, Kuttor 12, Czukor 12