A Csata szerezte meg a bronzérmet a Hepp-kupában

2022.02.06

A fővárosi együttes meggyőző játékkal múlta felül a Zöld csoportos SZPA-HSE gárdáját.

Az első játékrészben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az SZPA nem engedte elszakadni a Csata együttesét (10. perc 15-11). A második etap elején becsülettel próbálkozott az SZPA, azonban a befejezésekbe rendre hiba csúszott, nem úgy a Csatánál, akik két perc alatt tíz pontosra hizlalták előnyüket, majd a félidőre meg is duplázták azt (20. perc 40-15). A fordulás után sem változott a játék képe, a Csata tovább növelte az előnyét, egyre magabiztosabbá téve a vezetést (30. perc 60-25). A záró tíz percben végleg eldöntötte a találkozót a Csata, és megérdemelten szerezte meg a bronzérmet (40. perc 78-33).

2022. 02. 06. Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, döntő, Sopron

Csata DSE – SZPA-HSE 78-33 (15-11, 25-4, 20-10, 18-8)

Csata DSE: Szörényi L. 26/12, Toman R. 16/9, Gábor L. 13, Gyöngyösi J. 7/3, Strausz E. 6, Kastl D. 6, Solymosi N. 2, Toman D. 2, Arnóczki S. –
SZPA-HSE: Balsay R. 7/3, Somkuti J. 6, Fabini B. 6, Ecker V. 5/3, Óvári F. 5/3, Balsay A. 4, Tánczos T. –, Fabini A. –, Solymosi P. –, Láncos E. –, Abaházi H. –

Bódi Ferenc (edző, Csata DSE): Gratulálok a lányoknak, mert magabiztos játékkal tudtuk megszerezni a harmadik helyet. Elég fásultan mozogtunk, de az eredmény önmagáért beszél. További sok sikert kívánok a Szent Pál Akadémiának! Az, hogy Zöld csoportos csapatként be tudtak jutni a legjobb négy közé, mindenképpen megsüvegelendő. Köszönjük Sopron városának a rendezést, mert szenzációs volt!

Haris Róbert (edző, SZPA-HSE): Azt hiszem, érvényesült a papírforma, a hétvégét illetően is. Szerettünk volna éremmel távozni, de a mutatott játék alapján erre nem sok esély volt. Remélem, értékes tapasztalatokkal gazdagodtunk, amit a bajnokságban majd kamatoztathatunk. Gratulálok a Csatának, Sopronnak pedig köszönjük a szervezést!