A szerencsésebb csapat győzött

2020.10.04

Szoros küzdelemben, egy kevés pontot hozó találkozón maradt alul a Sportdarázs-SMAFC a DEAC-cal szemben hazai pályán.

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen az első negyed közepéig nem engedtünk kosarat a vendégeknek (5. perc 4-0), és ezt a különbséget tudtuk is tartani a játékrész végéig (11-6). A második etapban továbbra is kiegyenlített volt a mérkőzés, három pontos előnnyel vonulhattunk a nagyszünetre (20. perc 21-18). A fordulás után átvette az irányítást a DEAC, és a maga javára fordította a találkozót (30. perc 34-38), és bár az utolsó tíz percben többször is vezettünk, végül a vendégek örülhettek (40. perc 44-45).

Női Amatőr NB1, Piros csoport, 2. forduló

Sportdarázs-SMAFC-DEAC 44-45 (11-6, 10-12, 13-20, 10-7)
Sportdarázs-SMAFC: Szeli K. 13, Bakó P. 10/3, Tarr S. 9, Egresits R. 4, Molnárová 4, Ács L. 2, Kocsis F. 2, Karácsony T. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Végig szoros volt a mérkőzés, azonban a végén nem tudtuk megnyerni, nem volt meg hozzá a kellő tapasztalatunk. A fiatal játékosok most megtanulták, hogyan kell ilyen helyzetben játszani. Sajnálom a vereséget, de a végére már erővel sem bírtuk jól, mostantól a következő összecsapásra koncentrálunk!

Kovács Imre (edző, DEAC): Végig kiélezett mérkőzés volt, amelynek a végén a szerencsésebb csapat győzött, nem a jobb kosárlabdát játszó. A Sopron nem tudott a védekezés váltásunkra reagálni, így a harmadik negyedben megszerzett előnyünket végig meg tudtuk tartani.