A vereség ellenére, le a kalappal!

2014.11.09

PEAC – Kosárlabda Akadémia Pécs – Soproni Darazsak 73-53 (16-19, 10-14, 18-7, 29-13)
Pontszerzőink: Böröndy D. 16, Bakó P. 12, Fekete B. 10, Czirják A. 9, Perl Zs. 5/3, Karácsony T. 1

Horváth József (edző): „Nagyon keményen, harcosan kezdtük a találkozót, amivel azt gondolom sikerült meglepni a pécsi csapatot, meglepetésre tudtunk is vezetni a félidőben! Játékosaink minden taktikai utasítást betartottak, amihez ezúton is gratulálok nekik! A második félidő elején is tartottuk magunkat, ekkor valószínűleg a játékvezetők nem mentek volna át a Rendőrség napokban indított Látni és Látszani akcióján, de itt ezért nem büntetés, hanem fizetség járt…. Azon kívül, hogy enyhén lejtett a hazai pálya még csúszott is…. így sajnos érdekes jelenetekre is sor került. A harmadik negyed közepére elfáradtunk, így azt gondolom megérdemelt a hazai csapat sikere, de nem kis büszkeség, hogy ehhez 30 perc felett kellett pályán tartaniuk két klasszisukat, ami egy nappal a PINKK mérkőzés előtt azt mutatja mekkorát harcoltak játékosaink a palánk alatt! Külön köszönet a pécsi szülőknek, szurkolóknak, hogy ilyen fantasztikus hangulatot teremtettek a csarnokban, ám lehet csak azért gondolom így, mert nem értettem mit kiabáltak! Összességében az utolsó negyedet leszámítva büszke vagyok a lányokra, hogy ilyen mentalitásban kosárlabdáztak és gratulálok a pécsi csapatnak a győzelemhez!”