Bebiztosították a dobogót helyet a rájátszásban

2023.05.04

Sportdarázs-SMAFC együttesünk a tartalékos PINKK-PVSK U23 gárdáját győzte le a női amatőr bajnokság rájátszásának utolsó előtti fordulójában.

Csapatunk egy 15-2-es rohammal indította a találkozót, az itt megszerzett előnyt pedig tartotta is a negyed végéig, a másodikban azonban többször is lefagyott védekezésben, így visszajöttek a meccsbe a vendégek. A fordulás után újfent magasabb fokozatban kapcsoltak a lányok a pálya mindkét oldalán, és húsz pont körüli előnyt harcoltak ki, amelyből ugyan a negyed végére tudott valamelyest faragni a pécsi csapat, a záró etapban viszont már nem engedték ki a sikert a kezükből a lányok (81-60).

2023. 05. 04. Női amatőr bajnokság, rájátszás, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – PINKK-PVSK U23 81-60 (27-12, 13-26, 22-6, 19-16)
Sportdarázs-SMAFC: Zaja D. 22, Bakó P. 18, Molnárová L. 15/3, Erdélyiová A. 13/9, Szeli K. 7, Karácsony T. 4, Török K. 2, Gombkötő L. –, Rokob Z. –,

Srdjan Radulovic (edző, Sportdarázs-SMAFC): Nagyon nagy győzelem volt ez a csapatunk számára. Szinte biztos, hogy harmadik helyen zárjuk a szezont, ami hihetetlenül jó eredmény. Természetesen van még előttünk egy mérkőzés, meglátjuk, hogyan fejezzük be az idényt, de szeretnék gratulálni a lányoknak, mert nagyon jól küzdöttek, az első, a harmadik és a negyedik negyedben, a másodikban viszont visszaesett a védekezésünk. A fordulás után ezt javítottuk, és ahogy általában, úgy most is a védekezés hozta a győzelmet.

Kovács Martin (edző, PINKK-PVSK U23): Gratulálok a Sopronnak! Mi speciális helyzetben vagyunk, és alacsony létszámmal tudtunk megjelenni a mai mérkőzésen. Ennek ellenére úgy érzem, hogy amíg bírtuk energiával és fizikálisan, addig jó mérkőzést játszottunk. Külön probléma volt, hogy huszonegyből kettő bedobott triplával nem lehet meccset nyerni, és az ellenfelünk sok támadó lepattanót is szerzett.