Biztató bemutatkozás a kenguruk között

2023.12.04

Előremutató teljesítménnyel, közte egy győzelemmel tették meg életük első lépéseit a kenguru bajnokságban Szúrós Darazsaink.

2023.12.02. U11 3. forduló, I csoport, Sopron

Szúrós Darazsak – Soproni Tigrisek SE U11 Fenyőtér 43-35 (12-12, 8-8, (2-5), 13-7, 8-3)
Szúrós Darazsak: Dalia Dalma 23, Schiller Nóra 12, Horváth Zoé Sára 4, Jakabffy Eszter 2, Vass Nina 1, Orbán-Nagy Anna 1, Kígyós Nóra -, Auer Léda -, Pál Csenge -, Hara Noémi –

Szúrós Darazsak – Soproni Tigrisek SE U11 Orsolya 42-48 (4-10,10-12, (6-4), 0-16, 22-6)
Szúrós Darazsak: Schiller Nóra 17, Dalia Dalma 15, Horváth Zoé Sára 3, Orbán-Nagy Anna 2, Vass Nina 2, Hara Noémi 1, Kígyós Nóra 1, Jakabffy Eszter 1, Pál Csenge -, Auer Léda –

Pados Noel (vezetőedző): A csapat minden tagjának ezek voltak életük első kenguru mérkőzései, melyet iskolás társaik, a Fenyő téri fiúk ellen kezdtek. Nem indult rosszul a találkozó, de az első félidőben még érződött a kezdeti lámpaláz. A szünetben aztán átkapcsoltak a lányok, és felbátorodva, harcias, energikus játékkal szép győzelmet arattak. A következő fellépésünkig elég sokat kellett várni, de a lányok jól kitöltötték az időt, volt lehetőségünk beszélgetni is, mely az amúgy is jó csapategység további erősítése szempontjából is hasznos volt. Az Orsolyás fiúk ellen sajnos a mérkőzés elején a talpfájdalmai miatt nem tudott a pályán maradni egyik vezérünk, mely elbizonytalanította a lányokat. Megpróbáltuk átszervezni a felállást, de nem sikerült felocsúdni, és a harmadik negyed végén már 22 pontos hátrányban találtuk magunkat. A záró negyedben azonban Dalma hősiesen ragaszkodott ahhoz, hogy visszaálljon a mérkőzésbe, amitől szárnyakat kapott mindenki, és remek játékkal 6 pontra csökkentettük a lefújásig a különbséget.

Nagyon örültem, hogy a két mérkőzés során, a tanácsainkat meghallgatva, mindenki tudott itt-ott változtatni, előbbre lépni! Tanulságos volt abból a szempontból is a forduló, hogy egy biztos pontot jelentő társ kiválása, kényszerű változtatás esetén bizony mindenkinek többet kell vállalnia és bátrabban fellépnie. Az edzéseken elvégzett munka mindenkiben ott van, csak elő kell hozni! Sok feladat vár még ránk, de kifejezetten biztató volt a bemutatkozás! Szép volt lányok! Sok sikert kívánok ellenfeleinknek is a folytatásra! Jobbulást a betegeknek, és köszönjük a szülőknek a támogatást!