Az ebédidőben álmosan kezdtek Harcos Darazsaink, de a folytatásra felszívták magukat, és jó meccset játszottak testvéreik, a Szúrós Darazsak ellen, akik megérdemelten kerültek ki győztesen a csatából.

2023.02.05. U11 5. forduló, I csoport, Sopron

Harcos Darazsak – Sopronkövesd Környe 32-45 (7-14, 8-10, (5-2), 8-11, 4-8) – a mérkőzést 2-0 arányban a Harcos Darazsak nyerte, mivel az ellenfél nem tudott kiállni a minimálisan előírt létszámban
Harcos Darazsak: Dudik Hanna 13, Szitás-Sinka Jázmin 8, Szigeti Letícia 3, Horváth Hanga 2, Szőke Kata 2, Dudik Luca 1, Tollas Dorina Lelle 1, Kiss Csillag Virág 1, Nagy Laura 1, Németh Dóra -, Farkas Léna -, Hauer Anna –

Szúrós Darazsak – Harcos Darazsak 51-32 (18-8, 2-12, (5-6), 11-4, 15-2)
Szúrós Darazsak: Pálla-Ágotay Zoé 26, Kiss Elena 11, Németh Zsófia 5, Zagyva Maya 4, Nyúl Nóra 4, László Csenge Zenkő 1, Fülep Zsófia -, Szatmári Sára -, Szalai Lola -, Pusker Alíz -, Scheidl Arina -, Gilicze Emma –
Harcos Darazsak: Dudika Luca 9, Dudik Hanna 9, Németh Dóra 6, Nagy Laura 3, Kiss Csillag Virág 3, Szitás-Sinka Jázmin 1, Szigeti Letícia 1, Hauer Anna -, Tollas Dorina Lelle -, Horváth Hanga -, Farkas Léna -, Szőke Kata –

Sopronkövesd Környe – Szúrós Darazsak 49-30 (16-14, 0-0, (2-3), 12-5, 19-8) – a mérkőzést 2-0 arányban a Szórós Darazsak nyerte, mivel az ellenfél nem tudott kiállni a minimálisan előírt létszámban
Szúrós Darazsak: Pálla-Ágotay Zoé 20, Gilicze Emma 8, László Csenge Zenkő 1, Nyúl Nóra 1, Fülep Zsófia -, Szatmári Sára -, Pusker Alíz -, Zagyva Maya -, Szalai Lola -, Kiss Elena -, Scheidl Arina -, Németh Zsófia –

Pados Noel (vezetőedző):
„Egy csoportban küzdöttünk a két csapatommal. A déli órákban Harcos Darazsaim kezdtek a Sopronkövesd ellen. Az első félidő, néhány tanítványom teljesítményét leszámítva, sajnos értékelhetetlen volt. Rengeteg hibával kosaraztunk, de ami leginkább csalódást keltett számomra, az az akarat és koncentráció nélküli játék volt, amit mutattunk. A félidei beszélgetés után már jobban festett a játék képe, felébredtünk álmunkból. A következő mérkőzésre összeszedtük magunkat, helyén volt a szívünk, de a hajrára elfáradtunk, így másik csapatom, a Szúrós Darazsak megérdemelt győzelmet aratott, visszavágva a korábbi fordulóban elszenvedett vereségért. Jó volt látni Szúrós lányaim lendületes, harcias játékát, melyet a sopronkövesdiek ellen is megmutattak. A 28. percben még egyenlő volt az állás, ott viszont elfogyott az erő, és ellenfelünk egy fejjel magasabb játékosa, a maga 37 pontjával eldöntötte a találkozó sorsát. Mindkét csapatomtól láttam biztató dolgokat, és bosszantó hibákat is. Különösen a védekezésben vétettünk rengeteg hibát a helyezkedés terén. Ezt nem könnyű elsajátítani, a következő hetekben erre még nagyobb hangsúlyt fogunk fektetni. Gratulálok a sopronkövesdieknek, ezúton is jobbulást kívánok a hiányzó betegeiknek! Köszönöm Melindának, hogy a közös meccsen elkormányozta a Szúrósokat, akiknek jár a gratuláció a győzelemért és a feljutásért! Harcosok, fel a fejjel, átbeszéljük majd a tapasztalatokat és a második meccs pozitívumaiból táplálkozva, megyünk tovább! Köszönjük a szülőknek a biztatást!”