Drámai győzelem a rangadón

2023.03.23

Egy hosszabbítás nem volt elég, hogy döntésre vigyék, de végül megnyerték juniorjaink a rangadót.

2023. 03. 22. Leány junior bajnokság, rájátszás, 6. forduló, Sopron

Darazsak Sportakadémia/A – NKA Pécs/A 100-93 (19-21, 10-16, 24-15, 19-20, 28-21) h.u.
Darazsak Sportakadémia/A: Molnárová L. 28/12, Vasi H. 27, Raffay D. 16, Ács L. 13, Szabó L. 11/3, Szabó R. 2, Bauer Z. 2, Hawkins A. 1, Rokob Z. -, Egresits R. -, Bába K. -, Török K. –

Hollós Dániel (vezetőedző): Igazi rangadó… Az első félidőben sok gondunk akadt a gyorsindítások védésével, illetve sok támadó lepattanót engedtünk a pécsi lányoknak. Fizikálisan pedig nem vettük fel a harcot, puhányak voltunk minden tekintetben. Sikerült változtatnunk a védekezésünkön, elkezdtünk küzdeni, és pár játékosom is megérkezett a mérkőzésbe. A harmadik negyed végére sikerült lecsökkenteni hátrányunkat és egy pontos vezetéssel vághattunk neki a záró felvonásnak. Hullámzó volt a mérkőzés további képe, hol a pécsiek alakítottak ki kisebb előnyt, hol pedig mi. Úgy gondolom, többször is lezárhattuk volna a mérkőzést, ha nem követünk el buta hibákat. Ez a rendes játékidő és az első hosszabbítás végére is elmondható. De a szívünk mindig a helyén volt, és jöttek az extra megmozdulások, dobások, ami miatt sikerült győztesen elhagynunk a pályát. Boldog és büszke vagyok a lányokra, mert a nehéz szituációkból ki tudtunk mászni közösen, csapatként oldottuk meg a feladatot. Gratulálok!!! Az élet nem áll meg, szombaton újabb fontos mérkőzés következik idegenben, ahol építkezünk tovább. Szép volt csajok!!