Extázisban kosárlabdáztak

2024.01.21

Egyénileg és csapatként is kiválóan teljesítettek Szúrós Darazsaink a kenguru bajnokság 4. fordulójában.

2024.01.21. U11 4. forduló, I csoport, Sopron

Szúrós Darazsak – Soproni Tigrisek SE U11 Fenyőtér 70-34 (12-8, 20-0, (4-4), 10-16, 24-6)
Szúrós Darazsak: Dalia Dalma 36, Schiller Nóra 12, Fekete Véda 8, Vass Nina 4, Pál Csenge 3, Hara Noémi 3, Auer Léda 2, Orbán-Nagy Anna 1, Taschner Hanna 1, Szatmári Sára -, Jakabffy Eszter -, Horváth Zoé –

Szúrós Darazsak – Villámló Tigrisek/B 69-38 (16-2, 22-6, (9-7), 12-10, 10-13)
Szúrós Darazsak: Dalia Dalma 29, Schiller Nóra 21, Fekete Véda 8, Hara Noémi 5, Pál Csenge 1, Szatmári Sára 1, Orbán-Nagy Anna 1, Vass Nina 1, Taschner Hanna 1, Jakabffy Eszter 1, Auer Léda -, Horváth Zoé –

Pados Noel (vezetőedző): „Azt kértem előzetesen a lányoktól, hogy lépjünk egy szintet az előző fordulóhoz képest, melyet alaposan túlteljesítettek!
Fenyő téri testvéreink ellen kezdtük a fordulót. A korai kelés miatt az első percekben ugyan még fél lábbal az ágyban voltunk, de aztán kipattantunk a takaró alól és kézbe vettük az irányítást. Jól védekeztünk, és a megszerzett labdákból gyors támadásokat vezetve folyamatosan növeltük a különbséget. Két és fél óra szünet következett, és tartottam tőle, hogy nem tudjuk majd a megfelelő ritmussal kezdeni a találkozót a jó felépítésű győriekkel szemben, de a lányok rendkívül összeszedetten, koncentráltan léptek pályára, szinte extázisban kosárlabdázva! Olyan elsöprő félidőt produkáltak, melyet sokáig emlegetni fogok. Egymást biztatva, segítve, bátran felvállaltak minden párharcot. A kiemelkedő védőmunka mellett támadásban is szépen dolgoztunk, a szünetben pedig a 12-ből 9 büntetőt is bedobtunk. A parádés 20 perc után a fordulást követően is szépen kosárlabdáztunk, megnyugtató távolságban tartva ellenfelünket.
A két győzelemnek köszönhetően a következő fordulót egy csoporttal feljebb kezdhetjük, ahol remélhetőleg megfelelünk a kihívásoknak. Nagyon jó volt látni, hogy mindenki értékes lépéseket tett ma előre a fejlődés útján. Nem fogunk hátradőlni, továbbra is szorgalmasan kell dolgoznunk az edzéseken. Rengeteg tanulnivalónk van még, a javítandó elemeket is látjuk, de a mai napot azért még ki lehet és ki is kell élvezni! Elképesztő munkát tettek bele a lányok mindkét mérkőzésbe, mind egyénileg, mind csapatszinten kiemelkedőt nyújtva. Kolléganőm, Melinda nevében is köszönjük az élményt a CSAPATNAK! Ellenfeleinknek köszönjük a játékot és sok sikert kívánok nekik a jövőre nézve!”