Fantasztikus védekezéssel kiütéses győzelem

2021.02.07

A Sportdarázs-SMAFC az MTK-TFSE gárdáját fogadta a Női Amatőr Bajnokság Piros csoportjában, és magabiztos győzelmet aratott.

Már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Sportdarázs (10. perc 17-11), félidőre pedig tíz pont fölé hizlalták előnyüket a lányok (20. perc 27-16). A különbség a harmadik játékrészben már a húsz pontot közelítette (30. perc 44-25), amelyet a záró etapban át is lépett (40. perc 55-34).

2021. 02. 07. Női Amatőr Bajnokság, Piros csoport, 15. forduló, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – MTK-TFSE 55-34 (17-11, 10-5, 17-9, 11-9)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 14, Varga K. 13/6, Szeli K. 12, Kocsis F. 10, Karácsony T. 5, Soós D. 1, Kovács L. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon keményen dolgozunk. Az elmúlt tizenöt napban öt mérkőzést játszottunk, az utazás miatt ez nagyon nehéz. Nem tudunk teljes kerettel dolgozni, ami a rotáció miatt lenne fontos, ma azonban szépen helytállt a csapat egy nagyon erős együttes ellen. Jó helyzetben vagyunk. Harmincnégy pontot engedélyeztünk ellenfelünknek, akik a mérkőzés végén néhány triplával tudták szebbé tenni az eredményt, azonban végig mi irányítottuk a találkozót.

Hegedűs Péter (edző, MTK-TFSE): A Sopron 38 percen keresztül zónázott, amely ellen támadásban egyáltalán nem találtuk meg az ellenszert. A kihagyott külső dobások miatt hamar elvesztette az önbizalmát a csapat, így a végén már nem mertük elvállalni azokat a dobásokat, amelyeket el kellett volna, viszont eldobtuk azokat, amiket nem lett volna szabad. Teljesen ritmustalanul játszottunk, és ez már nem az első alkalom. A szezon leggyengébb játékát produkáltuk. A folytatásban mindenkinek el kell gondolkodnia azon, hogy mik az egyéni céljai, illetve, hogy mi a csapat célja.