Fölényes Csata sikerrel zárult a nemzetközi U14-es tornánk

2019.03.10

Vasárnap a helyosztókra került sor U14-es nemzetközi tornánkon, melyek a döntő kivételével egytől-egyik izgalmas mérkőzéseket hoztak. Hosszabbítással indult a nap, és több, mint két órás küzdelem után a cseh Basket Slovanka örülhetett a spanyolokkal ellentétben. Az 5. helyet jobb hajrájával szerezte meg a szlovák Kassa a Zsíros Akadémia előtt. A bronzérmet egy küzdelmes mérkőzésen a horvát Zágráb harcolta ki fiataljainkkal szemben. A döntő első negyedében a nagyon képzett Tomasicka vezette Riga alaposan meglepte a torna során végig meggyőző teljesítményt nyújtott Csata DSE együttesét, de a második 10 perctől nagyot fordult a kocka! Onnantól már csak egy csapat volt a pályán (a harmadik negyedben pontot sem kaptak a fővárosiak), a Csata kiütéses győzelemmel szerezte meg a torna első helyét!

7. helyért

Basket Slovanka – GEIG UNI Girona 62-59 (20-20, 11-9, 10-18, 15-9, 6-3) Online statisztika
L.d.: Klapková 22, Mádlová 12/6; Lopez 14/6, Saris 14, Vinas 10/3
Meccs legjobbjai: Kateriná Zábranksá/Mireia Pozo

5. helyért

Zsíros Akadémia – Young Angels Kosice 56-63 (16-13, 14-21, 15-9, 11-20) Online statisztika
L.d.: Tatár 17, Tar 14, Oberfrank 12; Borosová 20/6, Szmereková 18/3, Jakabová 17
Meccs legjobbjai: Tar Csenge/Borosová Miroslava

3. helyért

Selekcija Zagreb – Soproni Darazsak Akadémia 46-43 (18-12, 7-11, 11-9, 10-11) Online statisztika
L.d.: Brtan 16, Medugorac 11/6, Menalo 10; Egresits R. 1, Ács L. 9
Meccs legjobbjai: Petra Brtan/Egresits Réka