Folytatódhat az építkezés

2024.02.04

A bajnokság ezen szakaszában a tapasztalatszerzés és az építkezés Junior „B” csapatunk elsődleges feladata, mely kapcsán hasznos mérkőzést vívtak az erős Vasas ellenében.

2024. 02. 03. Leány junior bajnokság, Pasaréti Sportcentrum

Vasas Akadémia/A – Darazsak Sportakadémia/B 88-31 (19-6, 30-12, 11-7, 28-6)
Darazsak Sportakadémia/B: Molnár E. 13, Rokob Z. 10, Plangár R. 2, Vajda N. 2, Kovács V. 2, Mikula P. 2, Egresits R. -, Őri S. -, Marosvölgyi Zs. -, Bába K. –

Kaltenecker András (vezetőedző): „Gratulálunk a Vasasnak a megérdemelt győzelemhez! Harmadik mérkőzésünket játszottuk velük, most beleszaladtunk egy pofonba. Ebben a szerkezetben a tisztes helytállás volt a célunk és rész feladatokat tűztünk ki magunk elé. Volt, amit meg tudtunk belőle valósítani, volt amit nem. Betegségek és szalagavató utáni mérkőzés volt ez a részünkről… A harmadik negyedben mutatott teljesítmény értékelhető, és abból tudunk építkezni. Számunkra ez a szakasza a bajnokságnak nem a mérkőzésekről szól, hanem arról, hogy építkezzünk és tapasztalatokat szerezzünk a B döntőre. Erre ez a mérkőzés teljesen alkalmas volt. Kristály tisztán látszik, hogy amíg energiánk van, addig tudunk kosárlabdázni a 40 perces letámadás ellen is, és a fizikai hátrányunkat, ami 5-10 centiben és kilókban mérhető, csak is agresszivitással tudjuk kompenzálni. Ritkán szoktam játékost kiemelni, de ma Vajda Nórit megteszem, mert igazán büszke vagyok rá, hogy egy ilyen stresszes mérkőzés után, meggondolatlanul tett hibáját, felnőtt embereket megszégyenítve, sportemberhez méltóan tudta kezelni és volt benne tartás és becsület olyat tenni, amit néha még mi felnőttek sem vagyunk képesek!
Köszönöm a lányok munkáját és gratulálok a megérdemelt győzelmehez a Vasas csapatának!”