Fordulás után dőlt el

2020.11.13

A döntetlenre végződő első félidő után feljebb kapcsoltak a lányok, és két számjegyű előnyre tettek szert, amelyet az utolsó negyedben tovább növeltek, és ezzel megszerezték a győzelmet.

A Sportdarázs-SMAFC az Atomerőmű-KSC Szekszárd második csapata ellen lépett pályára az ANB Piros csoportjában. Az első tíz percben még a vendégek akarata érvényesült, ám rögtön a második etap elején megfordították a mérkőzést a lányok (13. perc 18-17), innentől pedig a nagyszünetig végig szorosan alakult a találkozó (20. perc 30-30). A térfélcsere után magasabb fokozatba kapcsolt a Sportdarázs, és tíz pont feletti előnyre tett szert (28. perc 46-35), amelyet a záró etapban tovább növelve behúzta a győzelmet (40. perc 66-52).

2020. 11. 13. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, 7. forduló, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – Atomerőmű-KSC Szekszárd II. 66-52 (13-17, 17-13, 18-8, 18-14)
Sportdarázs-SMAFC: Tarr S. 26/12, Bakó P. 20, Kocsis F. 13/3, Karácsony T. 3, Kovács L. 2, Soós D. 2, Németh B. –, Gottschling P. –, Deák K. –

Seres Éva (edző, Sportdarázs): Tíznapos karantén után nagyon nehéz mérkőzést játszani. Igaz, hogy kínkeservesen, de nyerni tudtunk. Mentálisan nagyon rendben voltunk ezen a mérkőzésen, és a lányok összeszorították a fogaikat, hogy fizikailag is rendben legyenek. Mindenkinek gratulálok, mert nagyon küzdöttek!

Studer Zsuzsa (edző, Szekszárd): Nagyon nehéz úgy játszani, hogy folyamatosan hiányoznak a meghatározó játékosaink. Reméljük, hogy a junior játékosaink profitálni fognak ezekből a mérkőzésekből, de sajnos a végére általában elfogyunk, mert nem vagyunk elegen. Reméljük, hogy ez idővel jobb lesz!