Győzelem a bajnoki nyitányon

2020.09.27

Sikerrel vette az első akadályt az NB I. Amatőr bajnokság Piros csoportjában a Sportdarázs-SMAFC együttese, akik a BEAC-Újbuda felett arattak győzelmet.

Fotó: Tóth Zsombor

Jobban kezdte a mérkőzést a vendég csapat, akik az első játékrész közepén négy egységgel jártak előrébb (5. perc 4-8). A negyed vége azonban már a mieink szájíze szerint alakult, át is vették a vezetést (10. perc 16-12). A második etapban tovább nyílt a csapatok között az olló, így a nagyszünetre már kényelmes, tizenhat pontos előnnyel vonulhattunk (20. perc 37-21). Innentől kezdve végig mi irányítottuk a találkozót (30. perc 55-29), és nagy arányú győzelemmel kezdtük meg a Piros csoport küzdelmeit (40. perc 75-44).

2020. 09.27. NB I. Amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – BEAC Újbuda 75-44 (16-12, 21-9, 18-8, 20-15)
Sportdarázs-SMAFC: Szeli K. 14, Bakó P. 13, Egresits R. 10, Karácsony T. 9, Pfeiffer V. 8, Molnárová L. 7, Kocsis F. 7, Ács L. 3, Tarr S. 2, Kovács L. 2 Bognár D. –, Gottschling P. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Az első mérkőzésünk mindenki számára egy teszt volt, hiszen mindössze egy edzőmérkőzést tudtunk játszani a vírushelyzet miatt. Az első meccsünkön sok jó és rossz megoldásunk volt, de ez normális, hiszen változott a csapat összetétele, a végeredménnyel viszont teljesen elégedettek lehetünk.

Horváth Bianka (edző, BEAC-Újbuda): Nagyon fiatal csapattal jöttünk, junior és kadett korúak is helyet kaptak, ráadásul soha nem edzettünk még így együtt. A palánk alatt végig hátrányban voltunk, de a játékosaim tisztesen helytálltak. Most kezdődött a szezon, megyünk tovább előre.