Hosszabbításos meccset nyert a Sportdarázs

Szoros mérkőzésen sikerült visszatérni a győztes útra.

2019.10.05. Női Amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs Sopron – MAFC 71-62 (20-20, 14-11, 8-15, 15-11, 14-5)
Sportdarázs: Bakó P. 25/9, Varga S. 15/6, Szeli K. 12, Dömötör P. 10/9, Kocsis F. 6, Schöll P. 2, Karácsony T. 1, Úr B. –

Végig kiélezett csata folyt a pályán, és ezt jól mutatja, hogy az első tíz percben egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiépíteni (10. perc 20-20), sőt, a félidőre is csak minimális fór birtokában vonulhatott csapatunk (20. perc 34-31). A harmadik etapban aztán sebességet váltott a MAFC, és gyorsan a maga javára fordította a találkozót (22. perc 34-42), ám a negyed végére újra közel tudtunk férkőzni hozzájuk (30. perc 42-46). A rendes játékidő utolsó perceiben kiegyenlített játék folyt, egy picivel mi jártunk végig előrébb, ám a MAFC ki tudta harcolni a hosszabbítást (40. perc 57-57). A ráadásban aztán sebességet váltottunk, és több pontos távoli dobással el is döntöttük a találkozót (45. perc 71-62).

Hollós Dániel (vezetőedző, Sportdarázs): Gratulálok a lányoknak a győzelemhez! Nagyon rossz ritmusú mérkőzést tudtunk hosszabbításban megnyerni, de remélem, hogy legközelebb magabiztosabban, és jobb ritmusban fogunk játszani.

Weisz Miklós (vezetőedző, MAFC): Kiváló mérkőzést játszottunk a Sopronnal. Voltak jó pillanataink a harmadik negyedben, de a végén szorosabb volt az emberfogás, amit nem tudtunk felbontani. Így nem voltak meg azok a dobóhelyzeteink, amelyekből általában kosarakat tudunk szerezni, így elveszítettük a mérkőzést. Gratulálok a Sopronnak!