Irány a döntő!

2022.02.05

A csoportos játékosai vezérletével, csapatként játszva magabiztos sikerrel jutott be a Hepp-kupa döntőjébe a Sportdarázs-SMAFC.

A Hepp-kupa második elődöntőjében a Sportdarázs-SMAFC ellenfele a Szent Pál Akadémia csapata volt, az egyetlen olyan együttes, amely az NB I/B Zöld csoportjából jutott be a legjobb négy közé a sorozatban.

Pontos dobásokkal és jó védekezéssel kezdte a mérkőzést a Sportdarázs, amely az első játékrészben már nyolc ponttal is vezetett, azonban a vendégek néhány perc alatt ledolgozták a hátrányukat, és ismét szorossá tették a találkozót. Ezután magasabb fokozatba kapcsoltak a lányok, és a negyed végére két számjegyű előnyt építettek ki (10. perc 27-13). A második felvonásban ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták, a Sportdarázs elsőosztályú játékosainak teljesítményére támaszkodva tovább növelte előnyét a jól küzdő SZPA-val szemben (20. perc 55-28). A fordulás után sokáig jól tartották magukat a vendégek, a negyed végét azonban megnyomták a lányok, és még magabiztosabbá tették a vezetésüket (30. perc 80-37). A záró etapban Tarr Sára és Szomszéd Csenge pontjai azt jelentették, hogy a mérkőzésre nevezett összes soproni játékos feliratkozott a pontszerzők közé, a csapat pedig magabiztos sikerrel jutott tovább a holnapi döntőbe, ahol az Atomerőmű-KSC Szekszárd II lesz az ellenfele (40. perc 96-45).

2022. 02. 05. Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa Döntő, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – SZPA-HSE 96-45 (27-13, 28-15, 25-9, 16-8)

Sportdarázs-SMAFC: Varga A. 23/6, Sitku Zs. 14, Kókai P. 12/3, Varga S. 11/3, Pfeiffer V. 10/3, Molnárová L. 6, Bakó P. 6, Erdélyiová A. 4, Egresits R. 4, Karácsony T. 2, Tarr S. 2, Szomszéd Cs. 2
SZPA-HSE: Ecker V. 12/3, Somkuti J. 11/3, Balsay A. 9, Óvári F. 4, Fabini B. 4, Tánczos T. 3, Balsay R. 2, Fabini A. –, Orbán R. –, Láncos E. –, Abaházi H. –, Solymosi P. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Több új játékos is pályára lépett a csapatban, akiknek a beépítésére nem volt sok időnk, de tudjuk, hogy ha versenyben szeretnénk maradni, akkor magas ritmusban kell játszanunk, valamint keményen védekezni és küzdeni. Ha jobb napot fogunk ki, akkor be is dobjuk a helyzeteinket, de a lényeg a mentalitás. Úgy gondolom, hogy ma jó mérkőzést játszottunk, a végén pedig lehetőséget adtam azoknak a játékosoknak is, akik általában kevesebb szerepet kapnak. Ezt a mérkőzést mostantól el kell felejtenünk, és csak a holnapi döntőre kell koncentrálnunk. Nincs sok időnk, de ilyenek a kupadöntők!

Haris Róbert (edző, SZPA-HSE): Úgy gondolom, meglátszott az edzések hiánya, és kijött a két csapat közti minőségi különbség. A Sopronnál sok játékos eggyel, vagy akár kettővel magasabb osztályban pallérozódik hétről hétre. Gratulálok nekik, egyértelműen megérdemelték a győzelmet! Sok sikert kívánok nekik a döntőben, mi pedig várjuk a Csata elleni bronzmérkőzést.