Irány a serdülő „A” Döntő!

2023.05.02

Igazi csapatként vívták ki a főtábláról az országos „A” döntős szereplés jogát.

2023. 04.29-30. Serdülő bajnokság főtábla, 3. forduló, K csoport. Helyszín: Budapest, Tüskecsarnok

Darazsak Sportakadémia – BEAC-Újbuda KA/A 57-77 (13-23, 21-9, 12-24, 11-21)

Darazsak Sportakadémia: Fekete Zs. 25/6, Szlávik F. 15/3, Csaplár-Nagy L. 8,  Bidló B. 3, Szalai Sz. 2, Schekulin F. 2, Kalincsák A. 1, Perlaki V. 1, Szabó S. -, Spendel A. -, Lagler B. -, Koch P. -,
BEAC-Újbuda KA/A legjobb dobói: Dinnyés P. 14, Gréts Z. 12/3,

Stoics Judit (vezetőedző): „Az első negyedben nem tudtuk feltörni a BEAC védekezését, ugyanakkor ponterős játékukat sem tudtuk megállítani. Azonban a második negyedben Fekete Zsófi 21 (!) pontja és a jó csapatvédekezés eredményeképpen a félidőben egálról mehettünk pihenőre. A második félidőben a beacos lányok megmutatták erejüket és kérdés sem volt, hogy ezt a mérkőzést ők nyerik.”

Kecskeméti KA/A – Darazsak Sportakadémia 51-86 (12-21, 10-20, 14-23, 15-22)

Darazsak Sportakadémia: Szlávik F. 21/3, Kalincsák A. 13, Fekete Zs. 11, Spendel A. 10, Csaplár-Nagy L. 9, Bidló B. 6, Szalai Sz. 6, Perlaki V. 4, Schekulin F. 2, Koch P. 2, Lagler B. 2, Szabó S. -,
Kecskeméti KA/A legjobb dobói: Lengyel A. 23/3, Forray P. 12,

Stoics Judit (vezetőedző): „Délután a feladat az volt, hogy jó ritmusban kosárlabdázzunk, találjuk meg a saját játékunkat és akik délelőtt még nem tudták megmutatni mit is tudnak, most felhozzuk őket a vezérek mellé. Nos, nagyon nem így indultunk neki a mérkőzésnek, erőteljesen fel kellett rázni a csapatot, de az első 5-6 perc után már rendben voltunk. Nagyon örülök, hogy mindenki dobott kosarat és többen is 10 pont fölött. Igazi csapatmunka volt!”

Darazsak Sportakadémia – Vasas Akadémia/A 64-55 (12-16, 28-9, 12-20, 12-10)

Darazsak Sportakadémia: Fekete Zs. 14/6, Csaplár-Nagy L. 12, Szalai Sz. 11, Kalincsák A. 6, Spendel A. 6, Koch P. 5, Szlávik F. 4, Bidló B. 4, Schekulin F. 2, Perlaki V. -, Lagler B. -, Szabó S. -,
Vasas Akadémia/A legjobb dobói: Pácza B. 19, Tóth F. 14/3,

Stoics Judit (vezetőedző): „Vasárnap nem kicsi volt a tét! Amelyik csapat nyer, bent van az „A” döntőben. Nagyon idegesen kezdtek a csapatok, sok kihagyott dobás és eladott labda jellemezte az első negyedet. Óriási feladat hárult első ötösünkre, hiszen a fővárosiak 3 legjobbját is kezdette, így a 4 pont mínusz a negyed végén igazán hősies teljesítmény volt. Második ötösünk látva ezt, hatalmas elánnal vetette bele magát a meccsbe és 28-9-re hozták is ezt a 10 percet, így plusz 15-tel mentünk a pihenőre. Tudtuk, készültünk fejben arra, hogy a Vasas nem fogja egy pillanatig sem feladni és készültünk arra is, hogy ez szoros meccs lesz még. Így is történt, a harmadik negyedben a Vasasos játékosok, komoly erőket mozgósítva, faragtak a különbségen. Nehéz 4. negyed következett, de helyén volt a szívünk és az eszünk, és a végén mi örülhettünk.
Ezen a sorsdöntő mérkőzésen olyan játékosok is szuper teljesítményt nyújtottak, akik eddig inkább „szerettek” háttérben maradni és ennek az igazi CSAPAT teljesítménynek köszönhetjük ezt a sikert. Nagyon, nagyon nagy teljesítmény ez, boldogok vagyunk! Köszönöm az egész csapatnak, stábnak!”