Ügyesen mozogtak serdülőink, két hasznos mérkőzést is játszva.

2020.12.18. Leány Serdülő Bajnokság Regionális, Pécs

PVSK Nemzeti Akadémia/A – Soproni Darazsak Akadémia/A 79 – 69
Soproni Darazsak Akadémia/A: Pongrácz P 16, Szabó R. 11, Ordasi E. 10, Madarász N. 8, Csaplár-Nagy L. 8, Tóth P. 6, Sipőcz D. 4, Horváth H. 3, Iván R. 2, Szabó B. 1, Horváth I. -, Janka L. –

2020.12.19. Leány Serdülő Bajnokság Regionális, Pécs

NKA Pécs/A – Soproni Darazsak Akadémia/A 79-48 (22-6, 20-13, 23-12, 14-17)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Pongrátz P. 12, Iván R. 8/3, Csaplár-Nagy L. 7, Szabó R. 7, Madarász N. 4, Ordasi E. 3, Horváth H. 3, Sipőcz D. 2, Horváth I. 2, Tóth P. -, Szabó B. -, Janka L. –

Hollós Dániel (edző): A Pvsk ellen kezdtük az aktuális főtáblás fordulónkat, ahol az eddigi legszorosabb mérkőzésünket játszottuk. Nem kezdtünk jól, de második ötösünk ellenállhatatlanul játszott, így minimális előnnyel mehettünk a félidőre. A második félidőt is kosárral kezdtük, utána sajnos több üres dobást hibáztunk, ami szerintem kulcs momentumnak számított, a pécsi lányok erőre kaptak, ledolgozták hátrányukat és át is vették a vezetést. Fej-fej mellett haladtak a csapatok az utolsó negyedben, végére sajnos elfáradtunk és elveszítettük a mérkőzést. A játékvezetői tevékenység teljesen tönkretette a mérkőzést, ellenfelünk 50 büntetőt dobhatott, mi 35 darabot, egészen hihetetlen volt. Második mérkőzésünkön a NKA Pécs csapata ellen léptünk pályára, tisztes helytállás volt a célunk, amit szerintem nagyon is jól teljesítettek a lányok. Jól kezdtük a mérkőzést, de a negyed közepétől teljesen szétestünk. A második ötösöm újfent jól szuperált. Letámadás ellen nehezen értették meg a lányok kért elemeket, emiatt sok eladott labda és könnyű pécsi kosarak jellemezték a második félidő kezdetét. Az utolsó 10-12 percben viszont szép játékok és ügyes megoldásokat mutattak be a lányok, aminek köszönhetően sikerült egy negyedet elcsípni az erősebb pécsi csapattól! Sok hibával játszottunk, amit folyamatosan igyekszünk kijavítani a jövőben, de megmutatták a lányok, hogy képesek ezen a szinten is jól játszani! Úgy jöhettünk haza, hogy sikerült tovább lépnünk újfent egy kicsit, és ezt a teljesítményt nyugodtan berakhatjuk a karácsonyfa alá. Gratulálok a győzelemhez ellenfeleinknek, de a lányoknak is gratulálok, mert hasznos volt ez a hétvége és ügyesek voltak. Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!