Rosszul jöttek ki a körbeverésekből

2024.03.15

Apróságokon múlott, hogy nem sikerült elérniük a maguk elé kitűzött célt a hétvégén serdülőink, de a fejlődéssel elégedettek lehetnek.

2024.03.09.-03.10. – Leány serdülő bajnokság, főtábla selejtező, alsóház, 2. forduló A csoport, Rendező: Dávid Kornél KA (MKOSZ edzőcsarnok)

Soproni Darazsak Akadémia/A – Dávid Kornél KA/A 55-48 (12-8, 19-16, 12-13, 12-11)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Vass J. 12, Lagler B. 10, Mózes Zs. 9, Horváth M. 8, Baumgartner L. 6, Csuka Cs. 4, Galgóczi A. 2,
Pruzsinsky V. 2,  Gulyás M. 2, Bognár B. -, Szabó P. -, Varga Sz. -,
Dávid Kornél KA/A legjobb dobói: Kitli D. 15, Gelányi G. 10,

Áron Krisztián (vezetőedző): „Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk. Nem játszottunk szép kosárlabdát, de a lányok végig kézben tartották a mérkőzést és sikerült az első győzelmet megszerezni.”

Nyíregyházi Kosársuli/A – Soproni Darazsak Akadémia/A 48-45 (6-14, 15-10, 12-8, 15-13)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Vass J. 12, Horváth M. 10, Lagler B. 7, Galgóczi A. 5, Csuka Cs. 4, Mózes Zs. 2, Bognár B. 2, Szabó P. 2, Baumgartner L. 1, Gulyás M. -, Varga Sz. -,
Nyíregyházi Kosársuli/A legjobb dobói: Gönczy L. 16, Hajdú S. 11,

Áron Krisztián (vezetőedző): „Sokkal jobban kezdtük ezt a találkozót, mint az elsőt és úgy tűnt, hogy egy könnyebb mérkőzésünk lehet majd. A félidőre azonban elfogyott az előnyünk a nagyon puha védekezésünknek és az ezáltal ritmustalan támadásainknak köszönhetően. A 2. félidőre próbáltunk változtatni az agresszivitásunkon, ami sajnos nem sikerült, így a 4. negyed utolsó 3 percére már majdnem 10 pontos hátrányba kerültünk a sok taktikai fegyelmezetlenség miatt. A végén az agrersszív csapdás letámadásnak köszönhetően sok labdát szereztünk és a mi kezünkben volt a döntés, de ziccereket hibáztuk és nem sikerült megfordítani az eredményt.”

Soproni Darazsak Akadémia/A – Óbudai Kaszások/A 58-63 (10-15, 17-18, 10-22, 21-8)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Vass J. 22, Lagler B. 14, Csuka Cs. 9, Mózes Zs. 4, Galgóczi A. 4, Horváth M. 3, Gulyás M. 2, Pruzsinsky V. -, Bognár B. -, Szabó P. -, Baumgartner L. -,
Óbudai Kaszások/A legjobb dobói: Fey E. 12, Sterbenz V. 11/3,

Áron Krisztián (vezetőedző): „Nagyon jó felfogásban és taktikailag maximálisan fegyelmezetten játszottunk. Sajnos a 3. negyedben volt egy rövid zárlatunk, ami miatt nem tudtuk megcsinálni a sikert, de így is elégedettek lehetünk ezzel a mérkőzéssel, mert látszott, hogy sikerült előre lépnünk. A célunkat ugyan nem tudtuk elérni a körbeverések miatt, de nagyon sok tapasztalatot tudnak szerezni a lányok a hétvégéből. Dolgozunk tovább!”