Lecsúsztunk a dobogóról

2023.05.21

Nagyot küzdöttek fiataljaink az Országos Junior „A” Döntőn, de a szünet utáni gólcsend megpecsételte a sorsukat.

Nemzeti Leány Junior „A” Döntő

Egy ideig fej-fej mellett haladtak a kissé idegesen kezdő felek. A pécsiek nyugodtak meg előbb, majd a szünet előtti percek nekünk sikerültek jobban. A fordulás után sajnos sokáig képtelenek voltunk kosarat szerezni és továbbra is rengeteg támadó lepattanót engedélyeztünk riválisunknak. A 13-0-ás pécsi rohammal pillanatok alatt 18 pontos hátrányban találtuk magunkat. Nem adtuk azonban fel, és felzárkóztunk 11 pontra. Közelebb azonban már nem sikerült kerülnünk, ellenfelünk megérdemelten szerezte meg a bronzérmet, míg lányaink a 4. helyen zártak.

A csapat legjobbjának járó díjat Janzsó Alíz vehette át.

A bajnoki címet a Csata DSE szerezte meg a DVTK Akadémia elleni 49-40 arányú sikerrel.

NKA Pécs/A – Darazsak Sportakadémia/A 77-61 (15-14, 23-19, 20-9, 19-19)

Az NKA Pécs/A legjobb dobói: Szakolczi D. 17/3, Rátkai E. 14/3, Varga N. 11, Halmágyi K. 11
Darazsak Sportakadémia/A: Szabó L. 17/6, Janzsó A. 16/6, Ács L. 8, Vasi H. 7/3, Molnárová L. 5/3 Szabó R. 3/3, Raffay D. 2, Török K. 2, Völgyi L. 1, Rokob Z. -, Salamon R. R. -, Bauer Z. –