Megint az Ajka örülhetett a végén

2020.01.05

Már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a vendégcsapat, és rajt-cél győzelmet aratott, így nem sikerült visszavágni a Hepp-kupában elszenvedett vereségért.

NB1 Amatőr, Piros csoport

Sportdarázs Sopron – Ajka 51-64 (10-24, 14-6, 17-18, 10-16)
Sportdarázs: Varga S. 18/3, Bakó P. 8/3, Varga A. 8, Kocsis F. 5/3, Varga K. 5, Szeli K. 4, Úr B. 2, Karácsony T. 1, Schöll P. -, Cser Zs. –

Hamar nagyobb előnyt épített ki az Ajka, amely az első játékrész végére tíz pont fölé hízott (10. perc 10-24). A második etapban magára talált a Sportdarázs, és félidőig megfelezték a különbséget (20. perc 24-30). A nagyszünet után fej-fej mellett haladtak tovább a csapatok, a különbség pedig 6-8 pont körül állandósult (30. perc 41-48). A záró tíz percet ismét jobban kezdte csapatunk, és négy pontra megközelítette ellenfelét (36. perc 48-52), a fordítás azonban nem jött össze, így vereséggel nyitotta a 2020-as évet a Piros csoportban (40. perc 51-64).

Hollós Dániel (edző): „Nagyon készültünk a mérkőzésre, mondhatni a legerősebb csapattal tudtunk felállni az Ajka ellen. Nagyon rosszul kezdtünk, ami megpecsételte a további sorsunkat. A második negyed közepétől sikerült felébrednünk Csipkerózsika álmunkból, sikerült is az ajkai játékosokat 6 ponton tartani! A második félidőben több kísérletünk is volt felzárkózni ellenfelünkre, de ma nem volt meg az átütő erő a csapatomban, hogy átbillenjünk a holtponton. Az sem segített rajtunk, hogy 2-3 percenként fújták ki a meghatározó embereinket. Tanulságos mérkőzés volt számunkra, gratulálok az Ajka csapatának! Sok munka áll meg előttünk, próbálunk a következő héten idegenben javítani!”

Rónaszéki Szilvia (edző, Ajka): „Sima győzelemnek indult, de a Sopron ötemberes, faulthatáron való védekezésével nem tudtunk mit kezdeni, így egy szoros küzdelem lett belőle. Sok személyi hibával játszottak a hazaiak, ezzel pedig a mi malmunkra hajtották a vizet. Gratulálok mindkét csapatnak, jó mérkőzés volt!”