Minden energiájukat mozgósították
Két izgalmas, nagy csatát hozott mérkőzést vívtak serdülőink Oroszlányban, és a második találkozón győzelmet is eredményezett az energikus, csupaszív játék.
2025.12.07. Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, Alsóház, Nyugati „A” csoport, Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok
VESC U14/A- Soproni Darazsak Akadémia 70-63 (12-10, 13-20, 23-18, 22-15)
Soproni Darazsak Akadémia: Kövesdi D. 11, Vörös N. 10, Takács A. L. 10, Szabó J. 8, Dely K. É. 7, Dudik L. 6, Farkas T. D. 5, Dudik H. 4, Fülep Zs. 2, Csontos N. -, Derzsényi M. -, Szabó V. -,
VESC U14/A legjobb dobója: Horváth L. 30/3,
Áron Krisztián (vezetőedző): „Jól kezdtük a mérkőzést. Sikerült felkészülnünk az ellenfél támadó játékából, ezért a védekezésünk magabiztos volt. Az első két negyedben rengeteg ziccert hagytunk ki, aminek köszönhetően nem lett nagyobb arányú a vezetésünk, de így is előnnyel fordultunk a második félidőre. A harmadik negyed elején volt egy rövidzárlat a csapdás letámadás ellen, ezt gyorsan sikerült megoldanunk. Fej-fej mellett haladt a két csapat, de sajnos az utolsó két percben az ellenfelünk került előnybe, amit már nem tudtunk megfordítani. Megbosszulta magát az első két negyedben elhibázott sok kihagyott ziccer.”
Uni Győr NKA TSE/B- Soproni Darazsak Akadémia 73-77 (17-20, 10-21, 21-11, 16-12, 9-13)
Soproni Darazsak Akadémia: Dudik L. 23, Vörös N. 19, Takács A. L. 8, Derzsényi M. 7, Dudik H. 5, Farkas T. D. 5, Kövesdi D. 5, Szabó V. 2, Fülep Zs. 2, Dely K. É. 1, Szabó J. -, Csontos N. -,
Uni Győr NKA TSE/B lejobb dobója: Pálinker D. 21/3,
Áron Krisztián (vezetőedző): „Nagyjából fél óránk volt összeszedni magunkat a két mérkőzés között. Elsőre is látszott, hogy egy jóval erősebb győri csapattal nézünk szembe, mint az előző fordulóban. Ennek ellenére nagyon jól kezdtünk és a félidő végére 14 pontos előnybe kerültünk. Magabiztosak voltunk, de érezhető volt, hogy az első meccs izgalmai sokat kivettek a kulcsemberekből. A végjátékra 6 pontos hátrányba kerültünk, de itt sem adták fel a lányok, egy bedobott büntetővel és két sikeres védekezéssel kiharcoltuk a hosszabbítást. A ráadásban nagyon magabiztossá váltunk és hamar előnyre tettünk szert, amit már nem engedtünk ki a kezünkből. Nem tudom, honnan tudtunk még ennyi energiát elővenni a hosszabbításra, de nagyon büszkék vagyunk a csapatra! Kifejezetten örülünk annak, hogy a végjátékban több fiatal játékos is meghatározó szerepet tudott vállalni a győzelemből.”





















