2019.01.24

2019.01.19-20. Nemzetközi torna, Sopron

Zágráb – Soproni Darazsak Akadémia 61-47
Dobók: Kókai Patrícia 9, Egresits Réka 9, Ács Luca 21, Rozsonits Melissza 7, Székedi Szonja 2

Veres Judit (edző): Nagyon jó szerkezetű csapattal vettük fel a versenyt fizikailag és mentalitásban is, látszott a csapaton, hogy kemény edzőmeccseket játszottunk mostanában. Nyerni viszont csak akkor fogunk tudni, ha mind a 12 játékos azt nyújtja amit tud, nem csak 3-4.

Vasas Akadémia – Soproni Darazsak Akadémia 58-52
Dobók: Jakubovics Eszter 4, Kókai Patrícia 12, Vasi Hanna 7, Bagoly Liliana 2, Egresits Réka 12, Kanitsch Boglárka 2, Ács Luca 5, Szabó Rozina 4, Székedi Szonja 2

Veres Judit (edző): Jó ritmusú találkozón maradtunk alul, végig egál meccsen végül a Vasas kerekedett felül, köszönhetően a pontosabb helyzetkihasználásainak. Nagyon örülök, hogy mindenki megértette miért fontos az egész csapat munkája, hiszen már a második negyedben elvesztettük kipontozódás miatt egyik vezérünket, majd a negyedik negyed elején Réka és Patti is kipontozódott, mégis fej-fej mellett haladt tovább a találkozó. Ezekből a meccsekből lehet a legtöbbet tanulni, látjuk a hibáinkat, amiket igyekszünk kijavítani.

Soproni Darazsak Akadémia – PVSK NKA 76-54
Dobók: Kókai Patrícia 5, Bagoly Liliana 3/3, Prajczer Petra 6, Egresits Réka 21, Bognár Dóra 6, Ács Luca 23, Szabó Lili 2, Szabó Rozina 2, Rozsonits Melissza 6

Veres Judit (edző): Az első negyedben rengeteg hibával, fáradtan dolgoztunk, sokat kellett cserélni, hogy találjunk 5 embert aki átlendíti a csapatot a holtponton. Ez, kombinálva egy kis letámadással, meghozta az eredményt. Ha nem is jó játékkal, de átlépve saját árnyékunkon és küzdésből jelesre vizsgázva megnyertük a találkozót.

Köszönjük mindhárom csapatnak, hogy eljöttek, nagyon jó mérkőzéseket játszottunk, nagyon fontos időszakban!