Nem borult a papírforma

2023.05.19

„A” Döntős csapatunk az elődöntőben folytathatja szombaton, míg a „B” Döntőn szereplő juniorjaink az 5-8. helyért lépnek pályára holnap.

Országos Junior „A” Döntő

„A” csapatunk 49 pontos győzelemmel jutott be az elődöntőbe a budapesti tornán a Zsíros Akadémia Kőbányával szemben. Szombaton 17.30 órakor a DVTK Akadémia ellen lépnek pályára az elődöntőben.

Darazsak Sportakadémia – Zsíros Akadémia Kőbánya 96-47 (22-18, 28-6, 24-8, 22-15)
Darazsak Sportakadémia: Szabó L. 18/6, Vasi H. 15/3, Ács L. 14, Völgyi L. 13/6, Molnárová L. 11, Janzsó A. 9, Raffay D. 8, Salamon R. 4, Rokob Z. 2, Bauer Z. 2, Török K. -, Szabó R. –

Hollós Dániel (vezetőedző, Soproni Darazsak Sportakadémia): Egy cél lebegett a szemünk előtt, győzzünk a zsíros csapata ellen. Negyven percig küzdöttünk, hajtottunk. A kulcs a védekezésünk volt, magas szinten tudtuk tartani az egész mérkőzés során. Gratulálok a csapatomnak, holnapra új célt tűzünk ki magunk elé és megteszünk érte mindent, hogy sikerrel vegyük a következő akadályt.

Tatár István (vezetőedző, Zsíros Akadémia Kőbánya):
Megérdemelt soproni győzelem, holnap már a mi napunk jön!

Program, eredmények

Országos Junior „B” Döntő

Fiataljaink a mezőny legerősebb csapata ellen léptek pályára az első napon. Jó teljesítményt nyújtottak lányaink, de a rendező Nyíregyháza érvényre juttatta nagyobb tudását. Szombaton 12.30 órától a PVSK-NKA „A” ellen folytatjuk az 5-8. helyért.

Nyíregyházi Kosársuli – Darazsak Sportakadémia „B” 65-47 (22-12, 13-10, 18-10, 12-15)
Darazsak Sportakadémia „B”: Mikula P. 13/6, Bíró Cs. 10, Bagoly L. 6, Őri S. 6, Hawkins A. 4, Fenyvesi F. 4, Bába K. 2, Molnár E. 2, Vajda N. -, Novotnik B. -, Kiss L. -, Herczeg F. –