Óriási csatában maradtak alul

2022.10.09

Sportdarázs-SMAFC csapatunk az NB I. amatőr bajnokság Fehér csoportjának első fordulójában a ZTE együttesét látta vendégül, és fordulatos mérkőzésen egypontos vereséget szenvedett.

A zalaiak kezdték jobban a találkozót, akik az első negyedben lányaink védekezésbeli megingásait kihasználva hatpontos előnyre tettek szert (18-24), a második felvonásban azonban fordult a kocka, és egy keményebb védekezésnek, valamint hatékony támadójátéknak köszönhetően a félidőre már öt egységnyi hazai előnyt mutatott az eredményjelző (42-37). Ezt a különbséget hamar eltüntették a vendégek a térfélcsere után, onnantól kezdve pedig szinte végig fej-fej mellett haladtak, a záró etapnak is döntetlen állással futottak neki a felek (54-54). Óriási izgalmakat tartogatott a negyedik negyed is, az idegőrlő végjátékból pedig a ZTE jött ki győztesen (68-69).

2022. 10. 09. Női amatőr bajnokság, Fehér csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – ZTE NKK 68-69 (18-24, 24-13, 12-17, 14-15)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 19, Erdélyiová A. 15, Pfeiffer V. 12/6, Ács L. 10, Szeli K. 4, Gombkötő L. 4, Karácsony T. 2, Vasi H. 2, Szomszéd Cs. –, Szórád A. –

Srdjan Radulovic (Sportdarázs-SMAFC, vezetőedző): Egy bajnoki rajt mindig nehéz. Sajnos a lányok azt gondolták, hogy ez egy könnyű mérkőzés lesz, miután a felkészülés során magabiztosan győztünk a zalaegerszegiek ellen. Nem vagyunk azonban azon a szinten, hogy ezt megengedhessük magunknak, így megfizettünk ezért a hozzáállásért. Rosszul kezdtük a mérkőzést, nem védekeztünk határozottan, és nem kontrolláltuk a találkozó ritmusát, esélyt nyújtva ellenfelünknek, akik a mai napon megérdemelten győztek. Tanulnunk kell ebből a leckéből!

Czukor Bence (vezetőedző, ZTE NKK): „Egy izgalmas és látványos találkozó volt a mai, rögtön az első bajnoki mérkőzés, mely mindig nehéz. Edzőmérkőzés során már találkoztunk, próbáltunk abból készülni. Gratulálok a Sopronnak, nagyon szép megoldásaik voltak, és a végletekig küzdöttek! Óriási gratuláció a csapatomnak! A félidei öt pontos hátrány után mentálisan nagy erőket mozgósítottunk és megtaláltuk azokat a pontokat, ahol előnyt tudunk kovácsolni. Nagyot küzdöttek a lányok, megérdemelten győzedelmeskedtünk a mai napon. Szépen dolgozunk, ezt kell továbbvinni az elkövetkező hetekben!”