Óriási mérkőzésen, győztes rajt a serdülő döntőn

2022.05.26

Az első negyedben még akadozott a gépezet, utána azonban megrázta magát csapatunk, és legyőzte a Csatát a serdülő döntő első napján.

Rendkívül szorosan indult a találkozó, az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 6-6 után zsinórban szerezte a kosarakat a Csata, amellyel egy 8-2-es futást mutatott be, így egy kis levegőhöz jutott. A második felvonást a soproni lányok kezdték jobban, bő három és fél percig pont nélkül tartották a Csatát, és két egységre zárkóztak, sőt, a szünet előtt két perccel már a vezetést is megszerezték, a félidőig pedig meg is tartották. Nagyon bekezdtek a lányok a harmadik negyedben, egy 9-3-as futással három perc alatt leszakították a Csatát, sőt, nem sokkal később már tíz pont felett járt a soproni előny. Extázisban játszottak a lányok, a hazai közönség biztatása mellett már huszonegy ponttal is vezettek, amelyből tizenötöt meg tudtak tartani az utolsó tíz percre fordulva is. A záró etapban mindent megtett a Csata, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, és szűk három perccel a vége előtt már csak nyolc pont volt a hátrányuk. A végjátékot a soproni lányok bírták jobban, így győzelemmel kezdték meg szereplésüket a döntőben.

2022. 05. 26. Nemzeti Leány Serdülő „A” Döntő, Sopron

Csata DSE – Darazsak Sportakadémia 45-57 (14-8, 8-17, 11-23, 12-9)

Csata DSE: Zakor I. 20, Béki J. 7, Vörös A. 7/3, Betancourt-Szepessy M. 5, Ács E. 3, Kövesi L. 2, Ferletyák Z. 1, Forró D. A. –, Csuba A. E. –, Sterbenz A. –, Végh V. K. –, Koszpeg N. –
Darazsak Sportakadémia: Szlávik B. 19, Kocsárdi R. 12, Ábrahám E. 8, Horváth H. 5/3, Csaplár-Nagy L. 4, Sonkoly F. R. 3, Varga B. 3/3, Szabó B. 2, Ritecz K. 1, Horváth I. –, Mészáros N. –, Szlávik F. –

Pálvölgyi Anett (edző, Csata DSE): A második és a harmadik negyedet nagyon elrontottuk, későn érkeztünk meg a mérkőzésbe. Ennyi dobott ponttal serdülő mezőnyben már nem lehet meccset nyerni.

Veres Judit (edző, Darazsak Sportakadémia): Nagyon-nagyon nehéz mérkőzés volt, határtalanul boldogok vagyunk, hogy sikerült megnyernünk! Ez volt az első meccs, innentől fogva már a következőre készülünk.

2022. május 27. péntek – Program

9:00 Darazsak Sportakadémia-Szegedi KE/A (LOSD 1017)

11:00 Csata DSE-NKA Pécs/A (LOSD 1018)
13:00 Atomerőmű-KSC Szekszárd – Vasas Akadémia/A (LOSD 1019)
15:00 BEAC-Újbuda KA/A-DVTK Akadémia/A (LOSD 1020)
17:00 NKA Pécs/A-Darazsak Sportakadémia (LOSD 1021)

19:00 Szegedi KE/A-Csata DSE (LOSD 1022)

Mindegyik meg élőben követhető a Hunasket.tv felületén.

A többi mérkőzésen történt

DVTK Akadémia/A – Vasas Akadémia/A 43-66 (11-21, 12-14, 9-17, 11-14)

DVTK Akadémia/A: Fárbás E. 12, Katona C. Z. 12, Kőszeghy Z. 4, Ocsenás M. P. 4, Kisari K. 4, Váraljai V. 3, Berzy P. S. 2, Erdei G. 2, Győri Z. C. –, Orbán Z. M. –, Nezáczki K. S. –, Ács H. Z. –
Vasas Akadémia/A: Bori L. 13, Kárpáthegyi L. A. 12, Puskás L. A. 9, Dévai B. 6, Szabó E. E. 5/3, Pácza B. 4, Bartos D. 4, Csercsa E. 4, Mayr L. 4, Galavts L. C. 3, Tóth F. F. 2, Ács-Sánta K. –

Ambrus Erzsébet (edző, DVTK Akadémia/A): Fejben teljesen szétestünk, mintha elfelejtettünk volna kosarazni. Védekezésben rengeteg hibánk volt, és sok labdát adtunk el. Így nem lehet senkit megverni, nem hogy egy döntőben így játszani. Nagyon sajnálom, hogy így sikerült az első meccsünk.

Farkas Fanni (edző, Vasas Akadémia/A): Nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy ezt a meccset így, egy csapatként tudták lejátszani. Az utolsó felsőházi találkozó után kicsit úgy éreztük, hogy a DVTK mumus nekünk, mert ott nagyon fáradtan kezdtünk, és szinte már az első félidőben eldőlt, nem tudtunk fordítani, ezért nagyon vártuk az esélyt, hogy visszavághassunk. Ezért dolgoztunk egész évben, hogy egy országos döntőt így tudjunk elkezdeni.

BEAC-Újbuda KA/A – Atomerőmű KSC Szekszárd 75-50 (34-13, 15-11, 13-13, 13-13)

BEAC-Újbuda KA/A: Barna M. 15/9, Jánosi F. C. 12, Bugovics J. 11, Cs. Molnár L. 6, Dinnyés P. 5, Gréts Z. 5, Balogh E. 4, Sági R. P. 2, Jáger Z. É. 2, Medvei C. 2, Horváth A. 2
Atomerőmű KSC Szekszárd: Nyári D. C. 21/3, Hencsik A. 13/3, Rácz N. 8, Kollár L. 4, Pál J. 4, Schiefer G. –, Szabó D. –, Csapó S. –, Pozsonyi K. –, Varga L. –, Kófiás J. –, Horváth K. L. –

Hegyi Hanna (edző, BEAC-Újbuda KA/A): Örülök, mert sikerült olyan elemeket gyakorolnunk, amelyekre nagyon koncentráltunk az utóbbi hetekben. Több olyan könnyű kosarat szereztünk a mérkőzés elején, amelyek megadták a lendületet a csapatnak. A Szekszárdnak is gratulálok, mert harcosak voltak, és egy jót játszottunk ellenük.

Harsányi Mária (edző, Atomerőmű KSC Szekszárd): Fiatal csapatommal bejutni a legjobb nyolc közé is bravúrnak számított, de ettől a meccstől sokkal többet vártam. A vereség várható volt, hiszen hat csapat is erősebb nálunk, de nem ilyen csúnya vereségre gondoltam. Főleg az első negyed volt rossz, aztán feljöttek a lányok, de ez nem volt elég. Gratulálok a BEAC-nak, bízom benne, hogy a többi mérkőzésen nem szenvedünk ilyen súlyos vereséget.

Szegedi KE/A – NKA Pécs/A 84-45 (23-13, 24-15, 18-5, 19-12)

Szegedi KE/A: Rácz Z. 20, Ikládi A. 14, Tatai F. 13, Mészáros V. E. 10/3, Csillag L. 7/3, Tatai G. 7, Rostás S. 6, Koós L. 4, Jenei V. 3, Bakacsi L. –, Nagymihályi L. –
NKA Pécs/A: Fehérvári A. 11, Kecsmárik O. A. 10, Tálosi G. 8, Bota N. 4, Herger S. 4, Kövecs H. 3, Kilián D. 2, Gerber L. 2, Horváth N. 1, Szabadi L. –, Pokol P. –, Nagy-Bán R. –

Kovács Andrea (edző, Szegedi KE/A): Igazi első Mérkőzés volt! Szerintem mindkét csapat túlizgulta. Már a félidőre eldöntöttük a mérkőzést, onnantól nem volt kérdés. Gratulálok a csapatomnak, örülök, hogy ilyen nagy arányú győzelmet tudtunk aratni!

Meszler Balázs (edző, NKA Pécs/A): Úgy jöttünk el az országos döntőre, hogy minden mérkőzést élvezni szeretnénk, és ki akarjuk adni magunkból a maximumot. Ennek megfelelően kezdtük a meccset, azután túl sok más dologgal foglalkoztunk, ezért nem tudtunk úgy játszani és élvezni a játékot, ahogy szerettük volna. A második félidőben már látszott a csapaton, hogy erre törekednek, így próbálunk majd a többi mérkőzésen játszani. Gratulálok a Szegednek, sok sikert nekik!

DVTK Akadémia/A – Atomerőmű KSC Szekszárd 85-53 (38-20, 19-7, 14-9, 14-17)

DVTK Akadémia/A: Győri Z. C. 13, Fárbás E. 13, Ocsenás M. P. 9, Váraljai V. 8, Orbán Z. M. 8, Nezáczki K. S. 7, Mogyoródi L. 7, Köszeghy Z. 7, Katona C. Z. 5, Berzi P. S. 4, Erdei G. 2, Kisari K. 2
Atomerőmű KSC Szekszárd: Nyári D. C. 19, Rácz N. 10, Hencsik A. 9/3, Schiefer G. 6, Szabó D. 4, Horváth K. L. 3, Kófiás J. 2, Pál J. –, Varga L. –, Kollár L. –, Pozspnyi K. –, Csapó S. –

Ambrus Erzsébet (edző, DVTK Akadémia/A): Ez egy kötelező győzelem volt, és ezt hozták is a lányok, de ez a délelőtti kudarcot még nem feledteti. Holnap extra teljesítményre és egy kis szerencsére is szükségünk lesz, hogy bejuthassunk a legjobb négy közé.

Harsányi Mária (edző, Atomerőmű KSC Szekszárd): Ilyen súlyos vereségre nem számítottam, arra pedig egyáltalán nem, hogy az első félidőben majdnem hatvan pontot kapunk. Úgy gondolom, hogy ennél jóval többre vagyunk képesek, hiszen egy előző mérkőzésen egy 32-34-es félidőt játszottunk ez ellen a Miskolc ellen. Gratulálok nekik, de a csapatom meg sem közelítette azt a teljesítményt, amit vártam.

Vasas Akadémia/A – BEAC-Újbuda KA/A 53-47 (9-8, 23-17, 9-10, 12-12)

Vasas Akadémia/A: Csercsa E. 24, Bori L. 6, Kárpáthegyi L. A. 6, Tóth F. F. 4, Puskás L. A. 3, Mayr L. 3, Dévai B. 3, Pácza B. 2, Bartos D. 2, Polt G. –, Szabó E. E. –, Galavits L. C. –
BEAC-Újbuda KA/A: Limpek L. J. 8/6, Gréts Z. 7, Horváth A. 6, Bugovics J. 6, Barna M. 6, Sági R. P. 4, Cs. Molnár L. 4, Jáger Z. É. 3, Jánosi F. C. 3, Dinnyés P. –, Blaskovits A. I. –

Farkas Fanni (edző, Vasas Akadémia/A): A reggeli győzelem után nagyon vártuk ezt a mérkőzést, mert eddig egyszer sem sikerült megverünk a BEAC-ot az idei évben. Készültünk erre a meccsre, Igazi csapatként funkcionáltunk. Voltak hullámvölgyek, de mindig jött valaki, aki átlendítette a csapatot. Hihetetlenek a lányok, nagyon boldogok vagyunk! Végig ott volt a szívünk a pályán, és bebizonyítottuk, hogy egy nagybetűs csapat vagyunk!

Hegyi Hanna (edző, BEAC-Újbuda KA/A): Nagyon jó mérkőzést játszottunk a Vasas ellen. Hiányosságot a lepattanók terén láttam, azokban mindenképpen javulnunk kell, azzal akár meg is tudjuk fordítani ezt az eredményt. Úgy gondolom, hogy mindent kitettünk a pályára, és egy nagyon jó mérkőzést tudtunk játszani. Gratulálok a Vasasnak!